| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Træsort: | Eg |
| Overfladebehandling: | Powder White Pro matlak |
| Tykkelse: | 11 mm |
| Bredde: | 206 mm |
| Længde: | 2.200 mm |
| Slidlag: | 0,6 mm |
| Konstruktionsgaranti: | 30 år |
| Fas: | Ja, 4 sider |
| Kliksystem: | Ja, Välinge 5G Dry® |
| Gulvvarme: | Ja |
| Sortering: | Select |
| Pakkeindhold: | 1,813 m2 |
| Andet: | Hærdet trægulv |
| Varenr.: | 161 347066 (1075) |
| Vigtigt: | Bestiller du en vareprøve skal du være opmærksom på, at du kun modtager et lille udsnit af gulvet, der giver dig mulighed for at se gulvets udseende og bedømme kvaliteten. Du modtager ikke et helt gulvbræt. Du kan max bestille 3 prøver af samme vare. Bestiller du flere vil du kun få tilsendt (og betale for) 3 prøver. |
| DB nummer | 2357246 |
Beskrivelse
Bjelin Plankegulv Woodura Eg Vistorp 3.0 XL i Powder White er et lyst, matlakeret plankegulv i hærdet træ.
Powder White-pigmenteringen skaber et lyst og åbent udtryk, mens Select-sorteringen bidrager til en ensartet overflade med et rent og afbalanceret udtryk. Farven fungerer som en rolig base, der passer til både moderne og klassiske indretninger.
Med en bredde på 206 mm og en længde på 2200 mm skaber XL-formatet et sammenhængende og roligt gulvforløb i rummet.
Gulvet er fremstillet i FSC-certificeret europæisk eg og opbygget med den patenterede Woodura-teknologi. Det giver gulvet høj slidstyrke og gør det velegnet til både boliger og områder med høj trafik som kontorer, butikker eller caféer.
Plankerne samles let med det integrerede kliksystem, som gør monteringen hurtig og enkel.
Til dette plankegulv passer:
Til rengøring anbefaler FlotteGulve.dk
Til regelmæssig rengøring: Clean & Green Natural
Til grundrens: Clean & Green Active
Til opfriskning af gulvet: Clean & Green Aqua Shield
