| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Træsort: | Eg |
| Overfladebehandling: | Powder White Pro matlak |
| Tykkelse: | 11 mm |
| Bredde: | 271 mm |
| Længde: | 2.378 mm |
| Slidlag: | 0,6 mm |
| Konstruktionsgaranti: | 30 år |
| Fas: | Ja, 4 sider |
| Kliksystem: | Ja, Välinge 5G Dry® |
| Gulvvarme: | Ja |
| Sortering: | Select |
| Pakkeindhold: | 1,934 m2 |
| Andet: | Hærdet trægulv |
| Varenr.: | 161 347116 (7) |
| Vigtigt: | Bestiller du en vareprøve skal du være opmærksom på, at du kun modtager et lille udsnit af gulvet, der giver dig mulighed for at se gulvets udseende og bedømme kvaliteten. Du modtager ikke et helt gulvbræt. Du kan max bestille 3 prøver af samme vare. Bestiller du flere vil du kun få tilsendt (og betale for) 3 prøver. |
| DB nummer | 2357247 |
Beskrivelse
Bjelin Plankegulv Woodura Eg Vistorp 3.0 XXL i Powder White er et lyst trægulv med en ensartet og rolig overflade. Den pulverhvide tone giver gulvet et let udtryk, hvor træets variationer træder naturligt frem.
XXL-plankerne skaber lange, rolige linjer i rummet og giver et sammenhængende og åbent udtryk.
Gulvet er fremstillet i FSC-certificeret europæisk eg og opbygget med Woodura-teknologi, som gør overfladen op til tre gange så hård. Det giver gulvet høj slidstyrke og gør det velegnet til både hoteller, butikker, caféer og private hjem med høj daglig aktivitet.
Den slidstærke Pro matlak giver en robust overflade, der er let at rengøre og vedligeholde i hverdagen.
Med det integrerede 5G Dry® kliksystem samles plankerne hurtigt og enkelt uden brug af lim eller søm.
Til dette plankegulv passer:
Til rengøring anbefaler FlotteGulve.dk
Til regelmæssig rengøring: Clean & Green Natural
Til grundrens: Clean & Green Active
Til opfriskning af gulvet: Clean & Green Aqua Shield
