| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Træsort: | Eg |
| Overfladebehandling: | Earth Grey Pro matlak |
| Tykkelse: | 9 mm |
| Bredde: | 180 mm |
| Længde: | 2.000 mm |
| Slidlag: | 0,6 mm |
| Konstruktionsgaranti: | 30 år |
| Fas: | Ja, 4 sider |
| Kliksystem: | Ja, Välinge 5G Dry® |
| Gulvvarme: | Ja |
| Sortering: | Select |
| Pakkeindhold: | 2,520 m2 |
| Andet: | Hærdet trægulv |
| Varenr.: | 161 310008 (62) |
| Vigtigt: | Bestiller du en vareprøve skal du være opmærksom på, at du kun modtager et lille udsnit af gulvet, der giver dig mulighed for at se gulvets udseende og bedømme kvaliteten. Du modtager ikke et helt gulvbræt. Du kan max bestille 3 prøver af samme vare. Bestiller du flere vil du kun få tilsendt (og betale for) 3 prøver. |
| DB nummer | 2357142 |
Beskrivelse
Bjelin Plankegulv Woodura Eg Gryby 3.0 L i Earth Grey er et matlakeret gulv i en afdæmpet grå nuance, som passer godt sammen med lyse og bløde farver. Den rolige tone tilfører rummet dybde uden at virke tung.
Gryby er et elegant valg til et hjem, hvor naturlige materialer og bløde nuancer spiller sammen. Select-sorteringen bidrager til en ensartet overflade og giver gulvet et rent og afbalanceret udtryk.
Gulvet er fremstillet i FSC-certificeret europæisk eg og opbygget med Woodura-teknologi, som giver en slidstærk konstruktion, velegnet til erhversmiljøer og boliger med høj daglig aktivitet.
Den slidstærke Pro matlak giver en robust overflade, der er let at vedligeholde i hverdagen.
Til dette plankegulv passer:
Til rengøring anbefaler FlotteGulve.dk
Til regelmæssig rengøring: Clean & Green Natural
Til grundrens: Clean & Green Active
Til opfriskning af gulvet: Clean & Green Aqua Shield
