| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Træsort: | Eg |
| Overfladebehandling: | Earth Grey Pro matlak |
| Tykkelse: | 11 mm |
| Bredde: | 206 mm |
| Længde: | 2.200 mm |
| Slidlag: | 0,6 mm |
| Konstruktionsgaranti: | 30 år |
| Fas: | Ja, 4 sider |
| Kliksystem: | Ja, Välinge 5G Dry® |
| Gulvvarme: | Ja |
| Sortering: | Select |
| Pakkeindhold: | 1,813 m2 |
| Andet: | Hærdet trægulv |
| Varenr.: | 161 347067 (401) |
| Vigtigt: | Bestiller du en vareprøve skal du være opmærksom på, at du kun modtager et lille udsnit af gulvet, der giver dig mulighed for at se gulvets udseende og bedømme kvaliteten. Du modtager ikke et helt gulvbræt. Du kan max bestille 3 prøver af samme vare. Bestiller du flere vil du kun få tilsendt (og betale for) 3 prøver. |
| DB nummer | 2357143 |
Beskrivelse
Bjelin Plankegulv Woodura Eg Gryby 3.0 XL i Earth Grey har en afdæmpet grå nuance, som giver gulvet et afbalanceret og stilrent udtryk.
Den grå tone fungerer særligt godt sammen med lyse toner og naturlige materialer og passer til både moderne og klassiske indretninger.
Plankerne i XL-format, giver et sammenhængende og roligt gulvforløb i rummet. Select-sorteringen bidrager til en ensartet overflade og understøtter et rent og afbalanceret udtryk.
Gulvet er fremstillet i FSC-certificeret europæisk eg og opbygget med Woodura-teknologi, som gør overfladen op til tre gange så hård. Det gør gulvet velegnet til både boliger og områder med høj trafik som kontorer, butikker, hoteller eller entréer.
Plankerne samles let med det integrerede 5G Dry® kliksystem, som gør monteringen hurtig og enkel uden brug af lim eller søm.
Til dette plankegulv passer:
Til rengøring anbefaler FlotteGulve.dk
Til regelmæssig rengøring: Clean & Green Natural
Til grundrens: Clean & Green Active
Til opfriskning af gulvet: Clean & Green Aqua Shield
