| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Træsort: | Eg |
| Overfladebehandling: | Klar Pro matlak |
| Tykkelse: | 9 mm |
| Bredde: | 180 mm |
| Længde: | 2.000 mm |
| Slidlag: | 0,6 mm |
| Konstruktionsgaranti: | 30 år |
| Fas: | Ja, 4 sider |
| Kliksystem: | Ja, Välinge 5G Dry® |
| Gulvvarme: | Ja |
| Sortering: | Nature |
| Pakkeindhold: | 2,520 m2 |
| Andet: | Hærdet trægulv |
| Varenr.: | 161 310001 (1095) |
| Vigtigt: | Bestiller du en vareprøve skal du være opmærksom på, at du kun modtager et lille udsnit af gulvet, der giver dig mulighed for at se gulvets udseende og bedømme kvaliteten. Du modtager ikke et helt gulvbræt. Du kan max bestille 3 prøver af samme vare. Bestiller du flere vil du kun få tilsendt (og betale for) 3 prøver. |
| DB nummer | 2357159 |
Beskrivelse
Bjelin Plankegulv Woodura Eg Kvarnby 3.0 L i Natural er et klassisk plankegulv i et traditionelt fuldplankeformat. Den lyse, naturlige nuance fremhæver egetræets struktur og giver gulvet et roligt og naturligt udtryk.
Natural-pigmenteringen passer ind i flere typer indretninger, mens Nature-sorteringen giver gulvet et levende og naturligt udtryk med synlige variationer.
Gulvet er fremstillet i FSC-certificeret europæisk eg og opbygget med den patenterede Woodura-teknologi, som gør overfladen op til tre gange så hård. Det giver gulvet høj slidstyrke og gør det velegnet til både boliger og områder med høj trafik.
Den slidstærke Pro matlak giver en overflade, der er let at rengøre og vedligeholde i hverdagen.
Plankerne samles med det integrerede 5G Dry® kliksystem, som sikrer en nem og hurtig montering uden brug af lim eller søm.
Til dette plankegulv passer:
Til rengøring anbefaler FlotteGulve.dk
Til regelmæssig rengøring: Clean & Green Natural
Til grundrens: Clean & Green Active
Til opfriskning af gulvet: Clean & Green Aqua Shield
