| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Træsort: | Eg |
| Overfladebehandling: | Klar Pro matlak |
| Tykkelse: | 11 mm |
| Bredde: | 271 mm |
| Længde: | 2.378 mm |
| Slidlag: | 0,6 mm |
| Konstruktionsgaranti: | 30 år |
| Fas: | Ja, 4 sider |
| Kliksystem: | Ja, Välinge 5G Dry® |
| Gulvvarme: | Ja |
| Sortering: | Nature |
| Pakkeindhold: | 1,934 m2 |
| Andet: | Hærdet trægulv |
| Varenr.: | 161 347101 (1097) |
| Vigtigt: | Bestiller du en vareprøve skal du være opmærksom på, at du kun modtager et lille udsnit af gulvet, der giver dig mulighed for at se gulvets udseende og bedømme kvaliteten. Du modtager ikke et helt gulvbræt. Du kan max bestille 3 prøver af samme vare. Bestiller du flere vil du kun få tilsendt (og betale for) 3 prøver. |
| DB nummer | 2357161 |
Beskrivelse
Bjelin Plankegulv Woodura Eg Kvarnby 3.0 XXL i Natural er et hærdet trægulv med et tidløst og klassisk udtryk. Den lyse Natural-pigmentering fremhæver egetræets struktur og giver gulvet et lyst og naturligt udtryk.
De ekstra brede XXL-planker skaber en rolig og sammenhængende gulvflade. Samtidig får de store planker rummet til at fremstå mere åbent og giver en tydelig fornemmelse af rummelighed.
Gulvet er fremstillet i FSC-certificeret europæisk eg og opbygget med Woodura-teknologi, som gør overfladen op til tre gange så hård. Det gør gulvet velegnet til både private boliger og erhvervsområder med høj trafik.
Plankerne samles med det integrerede kliksystem, som gør monteringen hurtig og enkel uden brug af lim eller søm.
Til dette plankegulv passer:
Til rengøring anbefaler FlotteGulve.dk
Til regelmæssig rengøring: Clean & Green Natural
Til grundrens: Clean & Green Active
Til opfriskning af gulvet: Clean & Green Aqua Shield
