| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Træsort: | Eg |
| Overfladebehandling: | Misty White Pro matlak |
| Tykkelse: | 9 mm |
| Bredde: | 180 mm |
| Længde: | 2.000 mm |
| Slidlag: | 0,6 mm |
| Konstruktionsgaranti: | 30 år |
| Fas: | Ja, 4 sider |
| Kliksystem: | Ja, Välinge 5G Dry® |
| Gulvvarme: | Ja |
| Sortering: | Nature |
| Pakkeindhold: | 2,520 m2 |
| Andet: | Hærdet trægulv |
| Varenr.: | 161 310002 (1098) |
| Vigtigt: | Bestiller du en vareprøve skal du være opmærksom på, at du kun modtager et lille udsnit af gulvet, der giver dig mulighed for at se gulvets udseende og bedømme kvaliteten. Du modtager ikke et helt gulvbræt. Du kan max bestille 3 prøver af samme vare. Bestiller du flere vil du kun få tilsendt (og betale for) 3 prøver. |
| DB nummer | 2357147 |
Beskrivelse
Bjelin Plankegulv Woodura Eg Hasslarp 3.0 L i Misty White er et matlakeret gulv i hærdet træ med en lys og stilren overflade. Den lyse pigmentering fremhæver egetræets struktur og giver gulvet et elegant og roligt udtryk.
Misty White nuancen giver rummet et lyst og åbent præg, mens Nature-sorteringen tilfører levende variationer og detaljer i overfladen.
Gulvet er fremstillet i FSC-certificeret europæisk eg og opbygget med den patenterede Woodura-teknologi. Det giver gulvet en ekstra stærk overflade og gør det velegnet til både boliger og områder som hoteller, butikker og kontorer.
Den slidstærke Pro matlak giver en overflade, der er let at rengøre og vedligeholde i hverdagen.
Plankerne samles let med det integrerede 5G Dry® kliksystem, som beskytter samlingerne mod fugt og gør monteringen hurtig og enkel uden brug af lim eller søm.
Til dette plankegulv passer:
Til rengøring anbefaler FlotteGulve.dk
Til regelmæssig rengøring: Clean & Green Natural
Til grundrens: Clean & Green Active
Til opfriskning af gulvet: Clean & Green Aqua Shield
