| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Træsort: | Eg |
| Overfladebehandling: | Misty White Pro matlak |
| Tykkelse: | 11 mm |
| Bredde: | 206 mm |
| Længde: | 2.200 mm |
| Slidlag: | 0,6 mm |
| Konstruktionsgaranti: | 30 år |
| Fas: | Ja, 4 sider |
| Kliksystem: | Ja, Välinge 5G Dry® |
| Gulvvarme: | Ja |
| Sortering: | Nature |
| Pakkeindhold: | 1,813 m2 |
| Andet: | Hærdet trægulv |
| Varenr.: | 161 347050 (1099) |
| Vigtigt: | Bestiller du en vareprøve skal du være opmærksom på, at du kun modtager et lille udsnit af gulvet, der giver dig mulighed for at se gulvets udseende og bedømme kvaliteten. Du modtager ikke et helt gulvbræt. Du kan max bestille 3 prøver af samme vare. Bestiller du flere vil du kun få tilsendt (og betale for) 3 prøver. |
| DB nummer | 2357148 |
Beskrivelse
Bjelin Plankegulv Woodura Eg Hasslarp 3.0 XL i Misty White er et matlakeret gulv i hærdet træ med ekstra brede planker. Med en bredde på 206 mm skaber XL-formatet en rolig og sammenhængende gulvflade med færre samlinger og et eksklusivt udtryk.
Misty White nuancen giver rummet et lyst og åbent præg, mens Nature-sorteringen tilfører variationer og levende detaljer i overfladen.
Gulvet er fremstillet i FSC-certificeret europæisk eg og opbygget med Woodura-teknologi, som giver en stærk og slidstærk overflade. Det gør gulvet velegnet til både boliger og områder med høj trafik.
Den slidstærke Pro matlak gør overfladen let at rengøre og vedligeholde i hverdagen.
Med det integrerede 5G Dry® kliksystem beskyttes samlingerne mod fugt, og monteringen bliver både hurtig og enkel uden brug af lim eller søm.
Til dette plankegulv passer:
Til rengøring anbefaler FlotteGulve.dk
Til regelmæssig rengøring: Clean & Green Natural
Til grundrens: Clean & Green Active
Til opfriskning af gulvet: Clean & Green Aqua Shield
