| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Træsort: | Eg |
| Overfladebehandling: | Misty White Pro matlak |
| Tykkelse: | 11 mm |
| Bredde: | 271 mm |
| Længde: | 2.378 mm |
| Slidlag: | 0,6 mm |
| Konstruktionsgaranti: | 30 år |
| Fas: | Ja, 4 sider |
| Kliksystem: | Ja, Välinge 5G Dry® |
| Gulvvarme: | Ja |
| Sortering: | Nature |
| Pakkeindhold: | 1,934 m2 |
| Andet: | Hærdet trægulv |
| Varenr.: | 161 347102 (1100) |
| Vigtigt: | Bestiller du en vareprøve skal du være opmærksom på, at du kun modtager et lille udsnit af gulvet, der giver dig mulighed for at se gulvets udseende og bedømme kvaliteten. Du modtager ikke et helt gulvbræt. Du kan max bestille 3 prøver af samme vare. Bestiller du flere vil du kun få tilsendt (og betale for) 3 prøver. |
| DB nummer | 2357158 |
Beskrivelse
Bjelin Plankegulv Woodura Eg Hasslarp 3.0 XXL i Misty White er et klassisk lyst plankegulv med ekstra brede planker og et stilrent udtryk.
De ekstra brede XXL-planker skaber en rolig og sammenhængende gulvflade med færre samlinger. Samtidig forstærker formatet oplevelsen af rummelighed og giver rummet et mere helstøbt udtryk.
Gulvet er fremstillet i FSC-certificeret europæisk eg og opbygget med Woodura-teknologi, som giver en stærk overflade. Det gør gulvet velegnet til både boliger og områder med høj trafik.
Gulvet er udstyret med et 5G Dry® kliksystem, som sikrer en nem og hurtig montering uden brug af lim eller søm.
Til dette plankegulv passer:
Til rengøring anbefaler FlotteGulve.dk
Til regelmæssig rengøring: Clean & Green Natural
Til grundrens: Clean & Green Active
Til opfriskning af gulvet: Clean & Green Aqua Shield
