Varen kan ses i butikken i: |
Ikast |
| Træsort: | Eg Charakter Calcit |
| Overfladebehandling: | Klar matlak, børstet |
| Tykkelse: | 11 mm |
| Bredde: | 223 mm |
| Længde: | 2.200 mm |
| Slidlag: | B-Hard |
| Konstruktionsgaranti: | 20 år |
| Fas: | Micro |
| Kliksystem: | Ja |
| Gulvvarme: | Ja, formstabil og velegnet til vandbåren gulvvarme |
| Sortering: | Charakter |
| Pk. indhold | 1,962 m2 |
| Andet: | Meget robust og slidstærkt trægulv |
| Varenr.: | 141 18307 |
Beskrivelse
Manglende slidstyrke og robusthed er ofte en af ulemperne ved at vælge et trægulv frem for eksempelvis et laminatgulv. Anderledes ser det dog ud for B-hard plankegulvene, der derfor er et godt valg på steder, hvor dit trægulv skal kunne klare en del slid. Den store robusthed skabes ved at egefineren, WoodPowder og Korund er sammensmeltet. Korund er det 2. stærkeste mineral kun overgået af diamant.
Varianten Eg Charakter Calcit er i en levende sortering med naturlige farveforskelle. Gulvet har et moderne rustikt look og er overfladebehandlet med en klar mat lak.
Restparti på i alt 7 pakker = 13,73 m2, der sælges til en samlet pris på 5.068 kr.
Vejl. pris pr. m2: 699,-
Restpris pr. m2: 369,-
SPAR 47 %
Til dette plankegulv passer:
Til rengøring anbefaler FlotteGulve.dk
Til regelmæssig rengøring: Clean & Green Natural
Til grundrens: Clean & Green Active
Til opfriskning af gulvet: Clean & Green Aqua Shield
