Varen kan ses i butikken i: |
Aarhus, Ikast |
| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Træsort: | Eg |
| Overfladebehandling: | Klar hårdvoksolie |
| Tykkelse: | 11 mm |
| Bredde: | 276 mm |
| Længde: | 2379 mm |
| Slidlag: | Innoplank |
| Konstruktionsgaranti: | 30 år |
| Fas: | 4 sider |
| Kliksystem: | 5G |
| Gulvvarme: | Ja |
| Sortering: | Accent Natur |
| Pk. indhold | 1,97 m2 |
| Andet: | Innoplank - Høj slidstyrke og forstabilitet - Vejl. pris 599,- |
| Varenr.: | 18 147040 |
| DB nummer | 2113409 |
Beskrivelse
Innoplank er en videreudvikling af et almindeligt plankegulv og er fremstillet med den nyeste teknologi, hvor træfineren presses ned i et pulvermiks af træfiber og mineralet korund, hvilket giver gulvet en yderst slidstærk overflade.
Plankegulvet er i træsorten eg og er overfladebehandlet med en klar hårdvoksolie. Træet er i en Accent Natur sortering, hvor knaster kan forekomme.
Det skønne plankegulv Innoplank Eg Accent Natur er udstyret med et moderne 5G kliksystem for nem og enkel montage.
Restparti på i alt 17 pakker = 33,49 m2, der sælges til en samlet pris på 10.013 kr.
Vejl. pris pr. m2: 599,-
Restpris pr. m2: 299,-
SPAR 50 %
Til dette plankegulv passer:
Til rengøring anbefaler FlotteGulve.dk
Til regelmæssig vask Trip Trap Oliesæbe Natur
Til opfriskning og løbende pleje Trip Trap Oliepleje Natur eller Trip Trap Plejeolie Natur.
