| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Træsort: | Eg |
| Overfladebehandling: | Terra Brown Pro matlak |
| Tykkelse: | 11 mm |
| Bredde: | 271 mm |
| Længde: | 2.378 mm |
| Slidlag: | 0,6 mm |
| Konstruktionsgaranti: | 30 år |
| Fas: | Ja, 4 sider |
| Kliksystem: | Ja, Välinge 5G Dry® |
| Gulvvarme: | Ja |
| Sortering: | Nature |
| Pakkeindhold: | 1,934 m2 |
| Andet: | Hærdet trægulv |
| Varenr.: | 161 347114 (1115) |
| Vigtigt: | Bestiller du en vareprøve skal du være opmærksom på, at du kun modtager et lille udsnit af gulvet, der giver dig mulighed for at se gulvets udseende og bedømme kvaliteten. Du modtager ikke et helt gulvbræt. Du kan max bestille 3 prøver af samme vare. Bestiller du flere vil du kun få tilsendt (og betale for) 3 prøver. |
| DB nummer | 2357139 |
Beskrivelse
Bjelin Plankegulv Woodura Eg Gantofta 3.0 XXL i Terra Brown er et varmt plankegulv med ekstra brede planker og en smuk brun nuance.
Den mørke Terra Brown-nuance fungerer særligt godt sammen med lysere elementer og giver en smuk kontrast i indretningen.
De ekstra brede XXL-planker giver en markant gulvflade med færre samlinger, hvilket skaber et mere sammenhængende og ensartet udtryk.
Gulvet er fremstillet i FSC-certificeret europæisk eg og forstærket med Woodura-teknologi, som giver en robust og stærk overflade. Det gør gulvet velegnet til både boliger og områder med høj daglig belastning.
Overfladen er behandlet med slidstærk Pro matlak, som gør gulvet nemt at vedligeholde i hverdagen.
Med det integrerede 5G Dry® kliksystem samles plankerne nemt uden brug af lim eller søm.
Til dette plankegulv passer:
Til rengøring anbefaler FlotteGulve.dk
Til regelmæssig rengøring: Clean & Green Natural
Til grundrens: Clean & Green Active
Til opfriskning af gulvet: Clean & Green Aqua Shield
