Varen kan ses i butikken i: |
Ikast |
| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Træsort: | Eg |
| Overfladebehandling: | Børstet - Matlak |
| Tykkelse: | 8,5 mm |
| Bredde: | 70 mm |
| Længde: | 500 mm |
| Slidlag: | Ca. 3,2 mm |
| Konstruktionsgaranti: | 25 år |
| Fas: | Nej |
| Kliksystem: | Nej |
| Gulvvarme: | Formstabilt og velegnet til vandbåren gulvvarme |
| Sortering: | Kristall |
| Pakkeindhold: | 2,8 m2 |
| Andet: | Skal fuldlimes til undergulvet |
| Varenr.: | 141 17029 (165) |
| Vigtigt: | Bestiller du en vareprøve skal du være opmærksom på, at du kun modtager et lille udsnit af gulvet, der giver dig mulighed for at se gulvets udseende og bedømme kvaliteten. Du modtager ikke et helt gulvbræt. Du kan max bestille 3 prøver af samme vare. Bestiller du flere vil du kun få tilsendt (og betale for) 3 prøver. |
Beskrivelse
Dette smukke sildebensparket forener det klassiske med det moderne og giver dig en tidløs gulvtype i et nutidigt udtryk med gråtonet træ.
Sildebensgulvet er i træsorten eg i sorteringen Kristall og har en børstet overflade, som medvirker til gulvets moderne udseende.
Gulvet har ikke kliksystem, hvilket betyder, at gulvet skal fuldlimes til undergulvet.
Til dette trægulv passer:
Til rengøring anbefaler FlotteGulve.dk
Til regelmæssig rengøring: Clean & Green Natural
Til grundrens: Clean & Green Active
Til opfriskning af gulvet: Clean & Green Aqua Shield
