| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Udseende: | Grand Majestic Comfort Etna Light Brown |
| Overflade: | Laminat |
| Tykkelse: | 12.3 mm |
| Bredde: | 303 mm |
| Længde: | 2.410 mm |
| Slidklasse: | 34 |
| Slidgaranti: | Livstidsgaranti i en privatbolig |
| Fas: | Ja, 4 sider |
| Kliksystem: | Ja, Aluloc Prime |
| Gulvvarme: | Ja |
| Pakkeindhold: | 2,19 m2 |
| Andet: | Højtrykslaminat - Gulvet har et pålimet Berry Alloc Silent System underlag |
| Varenr.: | 78 62002830 (1199) |
| Vigtigt: | Bestiller du en vareprøve skal du være opmærksom på, at du kun modtager et lille udsnit af gulvet, der giver dig mulighed for at se gulvets udseende og bedømme kvaliteten. Du modtager ikke et helt gulvbræt. Du kan max bestille 3 prøver af samme vare. Bestiller du flere vil du kun få tilsendt (og betale for) 3 prøver. |
| DB nummer | 2428031 |
Beskrivelse
Berry Alloc Etna Light Brown er et elegant laminatgulv i varme lysebrune nuancer, der skaber en rolig og indbydende atmosfære i hjemmet. Det naturtro egetræslook kombineret med den matte overflade giver gulvet et moderne og harmonisk udtryk med masser af varme og karakter.
De ekstra lange og brede planker på hele 2410 x 303 mm tilfører rummet et eksklusivt og sammenhængende look. De fine træstrukturer og naturlige variationer giver et autentisk udseende, der passer flot ind i både moderne og klassiske indretninger.
Grand Majestic Comfort-serien er udviklet til hverdagen med fokus på både komfort og holdbarhed. Gulvet er 100% vandafvisende og robust over for daglig brug, hvilket gør det oplagt til hjemmets mest travle rum.
Gulvet har livstidsgaranti til privat brug, og det praktiske kliksystem gør det hurtigt og nemt at montere.
Til dette laminatgulv passer:
Til rengøring anbefaler FlotteGulve.dk
Til regelmæssig rengøring: Clean & Green Active
Til opfriskning af gulvet: Clean & Green Aqua Shield
