| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Udseende: | Grand Majestic Comfort Etna Brown |
| Overflade: | Laminat |
| Tykkelse: | 12.3 mm |
| Bredde: | 303 mm |
| Længde: | 2.410 mm |
| Slidklasse: | 34 |
| Slidgaranti: | Livstidsgaranti i en privatbolig |
| Fas: | Ja, 4 sider |
| Kliksystem: | Ja, Aluloc Prime |
| Gulvvarme: | Ja |
| Pakkeindhold: | 2,19 m2 |
| Andet: | Højtrykslaminat - Gulvet har et pålimet Berry Alloc Silent System underlag |
| Varenr.: | 78 62002831 (1201) |
| Vigtigt: | Bestiller du en vareprøve skal du være opmærksom på, at du kun modtager et lille udsnit af gulvet, der giver dig mulighed for at se gulvets udseende og bedømme kvaliteten. Du modtager ikke et helt gulvbræt. Du kan max bestille 3 prøver af samme vare. Bestiller du flere vil du kun få tilsendt (og betale for) 3 prøver. |
| DB nummer | 2428032 |
Beskrivelse
Grand Majestic Comfort Etna Brown er et eksklusivt laminatgulv med et varmt brunt egetræslook, der tilfører dybde og karakter til indretningen. De naturlige træstrukturer og den matte overflade skaber et sofistikeret og autentisk udtryk, som giver rummet en rolig og indbydende atmosfære.
De ekstra lange og brede planker på 2410 x 303 mm understreger gulvets elegante udtryk og skaber en harmonisk gulvflade, som får rummet til at føles større. De varme brune nuancer tilfører hjemmet en naturlig varme, som passer flot til både moderne og mere klassiske indretninger.
Grand Majestic Comfort-serien kombinerer stilrent design med praktiske egenskaber til hverdagen. Gulvet er 100% vandafvisende og udviklet til at modstå daglig brug i hjemmets mest anvendte rum. Samtidig er det nemt at vedligeholde, hvilket gør gulvet til et oplagt valg hos travle familier.
Det brugervenlige kliksystem gør gulvet nemt at montere, og med livstidsgaranti til privat brug får du et gulv, hvor komfort, kvalitet og holdbarhed går hånd i hånd.
Til dette laminatgulv passer:
Til rengøring anbefaler FlotteGulve.dk
Til regelmæssig rengøring: Clean & Green Active
Til opfriskning af gulvet: Clean & Green Aqua Shield
