| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Udseende: | Grand Majestic Comfort Santorini Oak |
| Overflade: | Laminat |
| Tykkelse: | 12.3 mm |
| Bredde: | 303 mm |
| Længde: | 2.410 mm |
| Slidklasse: | 34 |
| Slidgaranti: | Livstidsgaranti i en privatbolig |
| Fas: | Ja, 4 sider |
| Kliksystem: | Ja, Aluloc Prime |
| Gulvvarme: | Ja |
| Pakkeindhold: | 2,19 m2 |
| Andet: | Højtrykslaminat - Gulvet har et pålimet Berry Alloc Silent System underlag |
| Varenr.: | 78 62002829 (1203) |
| Vigtigt: | Bestiller du en vareprøve skal du være opmærksom på, at du kun modtager et lille udsnit af gulvet, der giver dig mulighed for at se gulvets udseende og bedømme kvaliteten. Du modtager ikke et helt gulvbræt. Du kan max bestille 3 prøver af samme vare. Bestiller du flere vil du kun få tilsendt (og betale for) 3 prøver. |
| DB nummer | 2428030 |
Beskrivelse
Grand Majestic Comfort Santorini Oak er et elegant laminatgulv med et lyst egetræslook og et diskret rustikt udtryk. De bløde nuancer kombineret med de fine træstrukturer giver gulvet et naturligt og moderne udseende med masser af karakter.
De ekstra lange og brede planker på 2410 x 303 mm giver gulvet et eksklusiv udseende og får rummet til at føles mere åbent. Den naturtro overflade fremhæver træets levende detaljer og skaber et stilrent look, der passer smukt ind i både moderne og klassiske indretninger.
Grand Majestic Comfort-serien er udviklet med fokus på både design og funktionalitet. Gulvet er nemt at vedligeholde og designet til at modstå hverdagens slid uden at gå på kompromis med udseendet.
Det brugervenlige kliksystem gør gulvet hurtigt og nemt at montere.
Til dette laminatgulv passer:
Til rengøring anbefaler FlotteGulve.dk
Til regelmæssig rengøring: Clean & Green Active
Til opfriskning af gulvet: Clean & Green Aqua Shield
