| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Udseende: | Grand Majestic Comfort Katla Natural Honey |
| Overflade: | Laminat |
| Tykkelse: | 12.3 mm |
| Bredde: | 303 mm |
| Længde: | 2.410 mm |
| Slidklasse: | 34 |
| Slidgaranti: | Livstidsgaranti i en privatbolig |
| Fas: | Ja, 4 sider |
| Kliksystem: | Ja, Aluloc Prime |
| Gulvvarme: | Ja |
| Pakkeindhold: | 2,19 m2 |
| Andet: | Højtrykslaminat - Gulvet har et pålimet Berry Alloc Silent System underlag |
| Varenr.: | 78 62002833 (1198) |
| Vigtigt: | Bestiller du en vareprøve skal du være opmærksom på, at du kun modtager et lille udsnit af gulvet, der giver dig mulighed for at se gulvets udseende og bedømme kvaliteten. Du modtager ikke et helt gulvbræt. Du kan max bestille 3 prøver af samme vare. Bestiller du flere vil du kun få tilsendt (og betale for) 3 prøver. |
| DB nummer | 2428034 |
Beskrivelse
Grand Majestic Comfort Katla Natural Honey er et moderne laminatgulv med et varmt og naturligt egetræslook, der tilfører rummet en rolig og indbydende atmosfære. De bløde honningfarvede nuancer kombineret med lette farvevariationer og små naturlige knaster giver gulvet et levende udtryk, som passer smukt ind i flere typer indretninger.
De ekstra lange og brede planker på hele 2410 x 303 mm skaber en eksklusiv helhedsoplevelse og får rummet til at virke mere åbent og harmonisk. Den naturtro træstruktur og den elegante olieinspirerede finish understreger gulvets moderne og stilrene karakter.
Grand Majestic Comfort-serien er udviklet med fokus på både æstetik og funktionalitet. Gulvet er nemt at vedligeholde og designet til at modstå hverdagens slid uden at gå på kompromis med udseendet.
Det praktiske kliksystem gør gulvet nemt at montere, mens den høje kvalitet og livstidsgarantien til privat brug giver ekstra tryghed i hverdagen.
Til dette laminatgulv passer:
Til rengøring anbefaler FlotteGulve.dk
Til regelmæssig rengøring: Clean & Green Active
Til opfriskning af gulvet: Clean & Green Aqua Shield
