| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Udseende: | Naturals Raven |
| Overflade: | Vinyl |
| Tykkelse: | 8 mm |
| Bredde: | 225 mm |
| Længde: | 1.830 mm |
| Beskrivelse: | Kompromisløst gulv med slidstyrke og holdbarhed i topklasse |
| Slidklasse: | 33 |
| Slidgaranti: | Livstid i private boliger |
| Fas: | Ja, 2 sider |
| Kliksystem: | Ja |
| Gulvvarme: | Ja |
| Pakkeindhold: | 2,470 m2 |
| Andet: | Støjdæmpende og varmt - Behagelig gangkomfort - Høj modstandskraft mod fugt og vand - Børne- og kæledyrsvenligt |
| Varenr.: | 168 50 LVRE 3188 (1137) |
| Vigtigt: | Bestiller du en vareprøve skal du være opmærksom på, at du kun modtager et lille udsnit af gulvet, der giver dig mulighed for at se gulvets udseende og bedømme kvaliteten. Du modtager ikke et helt gulvbræt. Du kan max bestille 3 prøver af samme vare. Bestiller du flere vil du kun få tilsendt (og betale for) 3 prøver. |
Beskrivelse
Når du vælger et Coretec Naturals-gulv, får du en løsning, der kombinerer moderne design med høj funktionalitet. Raven er i det klassiske plankeformat med 2-siders fas, og fremstår med et dybt, mørkt trælook, der tilfører rummet karakter.
Coretec Naturals Raven er opbygget til at klare hverdagens belastning og egner sig perfekt til alt fra stue og køkken til entré. Den slidstærke overflade gør gulvet modstandsdygtigt over for daglig brug og hjælper med at bevare det flotte udtryk over tid.
Den integrerede korkbagside giver en behagelig gangkomfort og hjælper med at dæmpe trinlyd, så du får et mere behageligt indeklima. Med det praktiske kliksystem er gulvet hurtigt og nemt at installere, uden brug af lim.
Gulvet er i slidklasse 33 og er velegnet til både private hjem og erhverv.
Til dette gulv passer:
Til rengøring anbefaler FlotteGulve.dk
Til daglig rengøring Trip Trap Vinyl-, Laminat- og laksæbe
Til pleje Trip Trap Vinyl-, Laminat- og Lakpleje.
