| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Udseende: | Naturals Marlow |
| Overflade: | Vinyl |
| Tykkelse: | 8 mm |
| Bredde: | 230 mm |
| Længde: | 1.830 mm |
| Beskrivelse: | Kompromisløst gulv med slidstyrke og holdbarhed i topklasse |
| Slidklasse: | 33 |
| Slidgaranti: | Livstid i private boliger |
| Fas: | Ja, 2 sider |
| Kliksystem: | Ja |
| Gulvvarme: | Ja |
| Pakkeindhold: | 2,530 m2 |
| Andet: | Støjdæmpende og varmt - Behagelig gangkomfort - Høj modstandskraft mod fugt og vand - Børne- og kæledyrsvenligt |
| Varenr.: | 168 50 LVRE 2884 (1140) |
| Vigtigt: | Bestiller du en vareprøve skal du være opmærksom på, at du kun modtager et lille udsnit af gulvet, der giver dig mulighed for at se gulvets udseende og bedømme kvaliteten. Du modtager ikke et helt gulvbræt. Du kan max bestille 3 prøver af samme vare. Bestiller du flere vil du kun få tilsendt (og betale for) 3 prøver. |
Beskrivelse
Vælger du et gulv fra Coretec Naturals, får du et gulv, hvor komfort og funktionalitet går hånd i hånd. Marlow har et varmt, gyldent trælook med fine åretegninger, der giver rummet en indbydende og afbalanceret stemning. Det klassiske plankeformat med 2-siders fas skaber et roligt og sammenhængende udtryk på tværs af rummet.
Coretec Naturals Marlow er designet til at modstå hverdagens brug og fungerer godt i både opholdsrum, køkken og entré. Den slidstærke overflade gør gulvet modstandsdygtigt over for daglig belastning og hjælper med at bevare det flotte udseende over tid.
Den integrerede korkbagside bidrager til en behagelig gangkomfort og reducerer trinlyd, hvilket bidrager til et mere behageligt indeklima. Med det brugervenlige kliksystem er gulvet nemt og hurtigt at installere, uden brug af lim.
Vinylgulvet er i slidklasse 33 og er velegnet til både private hjem og erhverv.
Til dette gulv passer:
Til rengøring anbefaler FlotteGulve.dk
Til daglig rengøring Trip Trap Vinyl-, Laminat- og laksæbe
Til pleje Trip Trap Vinyl-, Laminat- og Lakpleje.
