| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Udseende: | Naturals Elon |
| Overflade: | Vinyl |
| Tykkelse: | 8 mm |
| Bredde: | 230 mm |
| Længde: | 1.830 mm |
| Beskrivelse: | Kompromisløst gulv med slidstyrke og holdbarhed i topklasse |
| Slidklasse: | 33 |
| Slidgaranti: | Livstid i private boliger |
| Fas: | Ja, 2 sider |
| Kliksystem: | Ja |
| Gulvvarme: | Ja |
| Pakkeindhold: | 2,530 m2 |
| Andet: | Støjdæmpende og varmt - Behagelig gangkomfort - Høj modstandskraft mod fugt og vand - Børne- og kæledyrsvenligt |
| Varenr.: | 168 50 LVRE 2887 (1141) |
| Vigtigt: | Bestiller du en vareprøve skal du være opmærksom på, at du kun modtager et lille udsnit af gulvet, der giver dig mulighed for at se gulvets udseende og bedømme kvaliteten. Du modtager ikke et helt gulvbræt. Du kan max bestille 3 prøver af samme vare. Bestiller du flere vil du kun få tilsendt (og betale for) 3 prøver. |
Beskrivelse
Et Coretec Naturals-gulv kombinerer funktionalitet med et gennemført design. Elon har et varmt, mørkere trælook med tydelige åretegninger, der giver rummet dybde og et roligt, indbydende udtryk.
Coretec Naturals Elon er udviklet til at modstå hverdagens slid og egner sig til både opholdsrum, køkken og entré. Den robuste overflade gør gulvet modstandsdygtigt over for daglig brug og hjælper med at bevare det flotte udseende over tid.
Den integrerede korkbagside bidrager til en behagelig gangkomfort og dæmper trinlyd, så du får et mere behageligt indeklima. Med det praktiske kliksystem er gulvet nemt og hurtigt at installere, helt uden brug af lim.
Vinylgulvet er i slidklasse 33 og er velegnet til både private hjem og erhverv.
Til dette gulv passer:
Til rengøring anbefaler FlotteGulve.dk
Til daglig rengøring Trip Trap Vinyl-, Laminat- og laksæbe
Til pleje Trip Trap Vinyl-, Laminat- og Lakpleje.
