| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Udseende: | Naturals Perovia |
| Overflade: | Vinyl |
| Tykkelse: | 8 mm |
| Bredde: | 230 mm |
| Længde: | 1.830 mm |
| Beskrivelse: | Kompromisløst gulv med slidstyrke og holdbarhed i topklasse |
| Slidklasse: | 33 |
| Slidgaranti: | Livstid i private boliger |
| Fas: | Ja, 2 sider |
| Kliksystem: | Ja |
| Gulvvarme: | Ja |
| Pakkeindhold: | 2,530 m2 |
| Andet: | Støjdæmpende og varmt - Behagelig gangkomfort - Høj modstandskraft mod fugt og vand - Børne- og kæledyrsvenligt |
| Varenr.: | 168 50 LVRE 3084 (1142) |
| Vigtigt: | Bestiller du en vareprøve skal du være opmærksom på, at du kun modtager et lille udsnit af gulvet, der giver dig mulighed for at se gulvets udseende og bedømme kvaliteten. Du modtager ikke et helt gulvbræt. Du kan max bestille 3 prøver af samme vare. Bestiller du flere vil du kun få tilsendt (og betale for) 3 prøver. |
Beskrivelse
Når du vælger et Coretec Naturals-gulv, får du et gulv hvor funktionalitet og æstetik går hånd i hånd. Perovia har et varmt, levende trælook med markante åretegninger, der tilfører rummet karakter og dybde. Det klassiske plankeformat med 2-siders fas giver et roligt og sammenhængende udtryk.
Coretec Naturals Perovia er konstrueret med en slidstærk opbygning, der gør det ideelt til alt fra hyggelige stuer til travle køkkener og entréer. Gulvet er modstandsdygtigt over for hverdagens slid, og hjælper med at bevare det flotte udseende over tid.
Den integrerede korkbagside bidrager til en behagelig gangkomfort og dæmper trinlyd, hvilket skaber et mere roligt indeklima. Med det praktiske kliksystem er gulvet hurtigt og nemt at installere, helt uden brug af lim eller søm.
Vinylgulvet er i slidklasse 33 og er velegnet til både private hjem og erhverv.
Til dette gulv passer:
Til rengøring anbefaler FlotteGulve.dk
Til daglig rengøring Trip Trap Vinyl-, Laminat- og laksæbe
Til pleje Trip Trap Vinyl-, Laminat- og Lakpleje.
