| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Udseende: | Naturals Iris |
| Overflade: | Vinyl |
| Tykkelse: | 8 mm |
| Bredde: | 182 mm |
| Længde: | 1.530 mm |
| Beskrivelse: | Kompromisløst gulv med slidstyrke og holdbarhed i topklasse |
| Slidklasse: | 33 |
| Slidgaranti: | Livstid i private boliger |
| Fas: | Ja, 2 sider |
| Kliksystem: | Ja |
| Gulvvarme: | Ja |
| Pakkeindhold: | 2,230 m2 |
| Andet: | Støjdæmpende og varmt - Behagelig gangkomfort - Høj modstandskraft mod fugt og vand - Børne- og kæledyrsvenligt |
| Varenr.: | 168 50 LVRE 2995 (1144) |
| Vigtigt: | Bestiller du en vareprøve skal du være opmærksom på, at du kun modtager et lille udsnit af gulvet, der giver dig mulighed for at se gulvets udseende og bedømme kvaliteten. Du modtager ikke et helt gulvbræt. Du kan max bestille 3 prøver af samme vare. Bestiller du flere vil du kun få tilsendt (og betale for) 3 prøver. |
Beskrivelse
Med et Coretec Naturals-gulv, får du en løsning, hvor æstetik og funktionalitet er nøje afstemt. Iris har et lyst, køligt trælook med fine åretegninger, der giver rummet et roligt og afdæmpet udtryk. Det klassiske plankeformat med 2-siders fas skaber en harmonisk helhed og understreger gulvets elegante linjer.
Coretec Naturals Iris er udviklet til at modstå hverdagens slid og fungerer godt i både travle opholdsrum, køkken og entré. Den slidstærke overflade gør gulvet modstandsdygtigt over for daglig brug og hjælper med at bevare det flotte udseende over tid.
Den integrerede korkbagside giver en behagelig gangkomfort og reducerer trinlyd, hvilket bidrager til et behageligt indeklima. Med det brugervenlige kliksystem er gulvet nemt og hurtigt at installere, helt uden brug af lim eller søm.
Gulvet er i slidklasse 33 og er velegnet til både private hjem og erhverv.
Til dette gulv passer:
Til rengøring anbefaler FlotteGulve.dk
Til daglig rengøring Trip Trap Vinyl-, Laminat- og laksæbe
Til pleje Trip Trap Vinyl-, Laminat- og Lakpleje.
