| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Udseende: | Naturals Pampas |
| Overflade: | Vinyl |
| Tykkelse: | 8 mm |
| Bredde: | 182 mm |
| Længde: | 1.530 mm |
| Beskrivelse: | Kompromisløst gulv med slidstyrke og holdbarhed i topklasse |
| Slidklasse: | 33 |
| Slidgaranti: | Livstid i private boliger |
| Fas: | Ja, 2 sider |
| Kliksystem: | Ja |
| Gulvvarme: | Ja |
| Pakkeindhold: | 2,230 m2 |
| Andet: | Støjdæmpende og varmt - Behagelig gangkomfort - Høj modstandskraft mod fugt og vand - Børne- og kæledyrsvenligt |
| Varenr.: | 168 50 LVRE 2955 (1145) |
| Vigtigt: | Bestiller du en vareprøve skal du være opmærksom på, at du kun modtager et lille udsnit af gulvet, der giver dig mulighed for at se gulvets udseende og bedømme kvaliteten. Du modtager ikke et helt gulvbræt. Du kan max bestille 3 prøver af samme vare. Bestiller du flere vil du kun få tilsendt (og betale for) 3 prøver. |
Beskrivelse
Med et Coretec Naturals-gulv, får du et gulv hvor funktionalitet og æstetik går hånd i hånd. Pampas har et lyst, naturligt trælook med bløde nuancer og fine åretegninger, der giver rummet et roligt og harmonisk udtryk. Det klassiske plankeformat med 2-siders fas skaber en elegant helhed i rummet.
Coretec Naturals Pampas er udviklet til at modstå hverdagens brug og egner sig til alt fra opholdsrum, køkken og entré. Den slidstærke overflade gør gulvet modstandsdygtigt over for daglig slid og hjælper med at bevarer sit flotte udseende over tid.
Den integrerede korkbagside giver en behagelig gangkomfort og reducerer trinlyd, hvilket bidrager til et roligt indeklima. Med det brugervenlige kliksystem er gulvet hurtigt og nemt at installere, helt uden brug af lim eller søm.
Vinylgulvet er i slidklasse 33 og er velegnet til både private hjem og erhverv.
Til dette gulv passer:
Til rengøring anbefaler FlotteGulve.dk
Til daglig rengøring Trip Trap Vinyl-, Laminat- og laksæbe
Til pleje Trip Trap Vinyl-, Laminat- og Lakpleje.
