| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Udseende: | Naturals Blossom |
| Overflade: | Vinyl |
| Tykkelse: | 8 mm |
| Bredde: | 181 mm |
| Længde: | 1.520 mm |
| Beskrivelse: | Kompromisløst gulv med slidstyrke og holdbarhed i topklasse |
| Slidklasse: | 33 |
| Slidgaranti: | Livstid i private boliger |
| Fas: | Ja, 2 sider |
| Kliksystem: | Ja |
| Gulvvarme: | Ja |
| Pakkeindhold: | 2,750 m2 |
| Andet: | Støjdæmpende og varmt - Behagelig gangkomfort - Høj modstandskraft mod fugt og vand - Børne- og kæledyrsvenligt |
| Varenr.: | 168 50 LVRE 2514 (1146) |
| Vigtigt: | Bestiller du en vareprøve skal du være opmærksom på, at du kun modtager et lille udsnit af gulvet, der giver dig mulighed for at se gulvets udseende og bedømme kvaliteten. Du modtager ikke et helt gulvbræt. Du kan max bestille 3 prøver af samme vare. Bestiller du flere vil du kun få tilsendt (og betale for) 3 prøver. |
Beskrivelse
Et gulv fra Coretec Naturals-serien giver dig en kombination af funktionalitet og smukt æstetisk design. Blossom har et lyst trælook med bløde nuancer og diskrete åretegninger, der skaber en rolig og harmonisk base i rummet. Det klassiske plankeformat med 2-siders fas giver et elegant og sammenhængende udtryk.
Coretec Naturals Blossom er udviklet til at modstå dagligdagens slid og fungerer godt i både opholdsrum, køkken og entré. Den slidstærke overflade gør gulvet modstandsdygtigt over for hverdagens strabadser.
Den integrerede korkbagside giver en behagelig gangkomfort og reducerer trinlyd, hvilket bidrager til et behageligt indeklima. Med det integrerede kliksystem er gulvet hurtigt og nemt at installere, uden brug af lim eller søm.
Gulvet er i slidklasse 33 og er velegnet til både private hjem og erhverv.
Til dette gulv passer:
Til rengøring anbefaler FlotteGulve.dk
Til daglig rengøring Trip Trap Vinyl-, Laminat- og laksæbe
Til pleje Trip Trap Vinyl-, Laminat- og Lakpleje.
