| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Udseende: | Naturals Lumber |
| Overflade: | Vinyl |
| Tykkelse: | 8 mm |
| Bredde: | 110 mm |
| Længde: | 660 mm |
| Beskrivelse: | Kompromisløst gulv med slidstyrke og holdbarhed i topklasse |
| Slidklasse: | 33 |
| Slidgaranti: | Livstid i private boliger |
| Fas: | Nej |
| Kliksystem: | Ja |
| Gulvvarme: | Ja |
| Pakkeindhold: | 2,320 m2 |
| Andet: | Støjdæmpende og varmt - Behagelig gangkomfort - Høj modstandskraft mod fugt og vand - Børne- og kæledyrsvenlig |
| Varenr.: | 168 50 LVPEH 804 (1149) |
| Vigtigt: | Bestiller du en vareprøve skal du være opmærksom på, at du kun modtager et lille udsnit af gulvet, der giver dig mulighed for at se gulvets udseende og bedømme kvaliteten. Du modtager ikke et helt gulvbræt. Du kan max bestille 3 prøver af samme vare. Bestiller du flere vil du kun få tilsendt (og betale for) 3 prøver. |
Beskrivelse
I Coretec Naturals-serien får du gulve, hvor holdbarhed og æstetik går hånd i hånd. Lumber har et varmt, rustikt trælook i et klassisk sildebensmønster, hvor knaster og åretegninger giver masser af karakter.
Coretec Naturals Lumber er udviklet til at klare hverdagens brug og egner sig til både opholdsrum, køkken og entré. Den slidstærke overflade gør gulvet modstandsdygtigt over for dagligdagens strabadser.
Den integrerede korkbagside giver en behagelig gangkomfort og reducerer trinlyd, hvilket bidrager til et behageligt indeklima. Med det integrerede kliksystem er gulvet nemt at installere, helt uden brug af lim.
Vinylgulvet er i slidklasse 33 og er velegnet til både private hjem og erhverv.
Til dette gulv passer:
Til rengøring anbefaler FlotteGulve.dk
Til daglig rengøring Trip Trap Vinyl-, Laminat- og laksæbe
Til pleje Trip Trap Vinyl-, Laminat- og Lakpleje.
