| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Udseende: | Naturals Desert |
| Overflade: | Vinyl |
| Tykkelse: | 8 mm |
| Bredde: | 182 mm |
| Længde: | 1.220 mm |
| Beskrivelse: | Kompromisløst gulv med slidstyrke og holdbarhed i topklasse |
| Slidklasse: | 33 |
| Slidgaranti: | Livstid i private boliger |
| Fas: | Nej |
| Kliksystem: | Ja |
| Gulvvarme: | Ja |
| Pakkeindhold: | 2,660 m2 |
| Andet: | Støjdæmpende og varmt - Behagelig gangkomfort - Høj modstandskraft mod fugt og vand - Børne- og kæledyrsvenligt |
| Varenr.: | 168 50 LVP 805 (1150) |
| Vigtigt: | Bestiller du en vareprøve skal du være opmærksom på, at du kun modtager et lille udsnit af gulvet, der giver dig mulighed for at se gulvets udseende og bedømme kvaliteten. Du modtager ikke et helt gulvbræt. Du kan max bestille 3 prøver af samme vare. Bestiller du flere vil du kun få tilsendt (og betale for) 3 prøver. |
Beskrivelse
Coretec Naturals-serien byder på gulve, hvor funktionalitet og design går hånd i hånd. Desert har et lyst trælook med kølige undertoner og naturlige detaljer, der giver rummet et roligt og afbalanceret udtryk.
Coretec Naturals Desert er udviklet til at klare hverdagens brug og fungerer godt i både opholdsrum, køkken og entré. Den slidstærke overflade gør gulvet modstandsdygtigt over for dagligdagens strabadser.
Den praktiske korkbagside fungerer som et indbygget underlag, der giver en blød gangkomfort og en støjdæmpende effekt, som skaber et roligt indeklima. Med det smarte kliksystem lægges gulvet hurtigt og nemt, uden brug af lim eller søm.
Gulvet er i slidklasse 33 og er velegnet til både private hjem og erhverv.
Til dette gulv passer:
Til rengøring anbefaler FlotteGulve.dk
Til daglig rengøring Trip Trap Vinyl-, Laminat- og laksæbe
Til pleje Trip Trap Vinyl-, Laminat- og Lakpleje.
