| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Udseende: | Naturals Forest |
| Overflade: | Vinyl |
| Tykkelse: | 8 mm |
| Bredde: | 110 mm |
| Længde: | 660 mm |
| Beskrivelse: | Kompromisløst gulv med slidstyrke og holdbarhed i topklasse |
| Slidklasse: | 33 |
| Slidgaranti: | Livstid i private boliger |
| Fas: | Nej |
| Kliksystem: | Ja |
| Gulvvarme: | Ja |
| Pakkeindhold: | 2,320 m2 |
| Andet: | Støjdæmpende og varmt - Behagelig gangkomfort - Høj modstandskraft mod fugt og vand - Børne- og kæledyrsvenligt |
| Varenr.: | 168 50 LVPEH 806 (1151) |
| Vigtigt: | Bestiller du en vareprøve skal du være opmærksom på, at du kun modtager et lille udsnit af gulvet, der giver dig mulighed for at se gulvets udseende og bedømme kvaliteten. Du modtager ikke et helt gulvbræt. Du kan max bestille 3 prøver af samme vare. Bestiller du flere vil du kun få tilsendt (og betale for) 3 prøver. |
Beskrivelse
Coretec Naturals er et oplagt valg, når du ønsker et gulv, hvor funktionalitet og design går hånd i hånd. Forest har et lyst trælook i et klassisk sildebensmønster, hvor fine åretegninger og diskrete nuancer skaber en harmonisk helhed.
Coretec Naturals Forest er konstrueret med en avanceret slidstærk opbygning, der gør det ideelt til alt fra stuer til køkkener og entréer. Den slidstærke overflade gør gulvet modstandsdygtigt over for daglig slidtage og hjælper med at bevare det flotte udseende over tid.
Den integrerede korkbagside giver en behagelig gangkomfort og reducerer trinlyd, hvilket bidrager til et roligt indeklima. Med det smarte kliksystem er gulvet nemt at installere, helt uden brug af lim.
Gulvet er i slidklasse 33 og er velegnet til både private hjem og erhverv.
Til dette gulv passer:
Til rengøring anbefaler FlotteGulve.dk
Til daglig rengøring Trip Trap Vinyl-, Laminat- og laksæbe
Til pleje Trip Trap Vinyl-, Laminat- og Lakpleje.
