| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Udseende: | Naturals Meadow |
| Overflade: | Vinyl |
| Tykkelse: | 8 mm |
| Bredde: | 110 mm |
| Længde: | 660 mm |
| Beskrivelse: | Kompromisløst gulv med slidstyrke og holdbarhed i topklasse |
| Slidklasse: | 33 |
| Slidgaranti: | Livstid i private boliger |
| Fas: | Nej |
| Kliksystem: | Ja |
| Gulvvarme: | Ja |
| Pakkeindhold: | 2,320 m2 |
| Andet: | Støjdæmpende og varmt - Behagelig gangkomfort - Høj modstandskraft mod fugt og vand - Børne- og kæledyrsvenligt |
| Varenr.: | 168 50 LVPEH 807 (1152) |
| Vigtigt: | Bestiller du en vareprøve skal du være opmærksom på, at du kun modtager et lille udsnit af gulvet, der giver dig mulighed for at se gulvets udseende og bedømme kvaliteten. Du modtager ikke et helt gulvbræt. Du kan max bestille 3 prøver af samme vare. Bestiller du flere vil du kun få tilsendt (og betale for) 3 prøver. |
Beskrivelse
Coretec Naturals-gulvene er udviklet med fokus på både æstetik og funktionalitet. Meadow har et varmt, naturligt trælook i et klassisk sildebensmønster, hvor de bløde nuancer skaber et indbydende udtryk.
Coretec Naturals Meadow er designet til at modstå hverdagens brug og fungerer godt i både travle opholdsrum, køkkener og entréer.
Den praktiske korkbagside fungerer som et indbygget underlag, der giver en behagelig gangkomfort og en støjdæmpende effekt. Med det smarte kliksystem lægges gulvet hurtigt og nemt, uden brug af lim eller søm.
Gulvet er i slidklasse 33 og er velegnet til både private hjem og erhverv.
Til dette gulv passer:
Til rengøring anbefaler FlotteGulve.dk
Til daglig rengøring Trip Trap Vinyl-, Laminat- og laksæbe
Til pleje Trip Trap Vinyl-, Laminat- og Lakpleje.
