| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Udseende: | Naturals Aurora |
| Overflade: | Vinyl |
| Tykkelse: | 8 mm |
| Bredde: | 230 mm |
| Længde: | 1.830 mm |
| Beskrivelse: | Kompromisløst gulv med slidstyrke og holdbarhed i topklasse |
| Slidklasse: | 33 |
| Slidgaranti: | Livstid i private boliger |
| Fas: | Ja, 2 sider |
| Kliksystem: | Ja |
| Gulvvarme: | Ja |
| Pakkeindhold: | 2,530 m2 |
| Andet: | Støjdæmpende og varmt - Behagelig gangkomfort - Høj modstandskraft mod fugt og vand - Børne- og kæledyrsvenligt |
| Varenr.: | 168 50 LVRE 2756 (1154) |
| Vigtigt: | Bestiller du en vareprøve skal du være opmærksom på, at du kun modtager et lille udsnit af gulvet, der giver dig mulighed for at se gulvets udseende og bedømme kvaliteten. Du modtager ikke et helt gulvbræt. Du kan max bestille 3 prøver af samme vare. Bestiller du flere vil du kun få tilsendt (og betale for) 3 prøver. |
Beskrivelse
Med Coretec Naturals-serien får du et gulv, der forener funktionalitet med et flot design. Aurora har et lyst trælook med varme undertoner og fine åretegninger. Det klassiske plankeformat med 2-siders fas skaber et elegant, sammenhængende udtryk i rummet.
Coretec Naturals Aurora er konstrueret med en avanceret slidstærk opbygning, der gør det ideelt til alt fra opholdsrum til køkkener og entréer. Gulvet er modstandsdygtigt over for hverdagens strabadser og hjælper med at bevare det flotte udseende over tid.
Det praktiske kliksystem gør gulvet nemt og hurtigt at installere, helt uden brug af lim eller søm. Den integrerede korkbagside giver en behagelig gangkomfort og reducerer trinlyd, hvilket bidrager til et roligt indeklima.
Vinylgulvet er i slidklasse 33 og er egnet til både private boliger og erhverv.
Til dette gulv passer:
Til rengøring anbefaler FlotteGulve.dk
Til daglig rengøring Trip Trap Vinyl-, Laminat- og laksæbe
Til pleje Trip Trap Vinyl-, Laminat- og Lakpleje.
