| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Udseende: | Naturals Sorrel |
| Overflade: | Vinyl |
| Tykkelse: | 8 mm |
| Bredde: | 181 mm |
| Længde: | 1.520 mm |
| Beskrivelse: | Kompromisløst gulv med slidstyrke og holdbarhed i topklasse |
| Slidklasse: | 33 |
| Slidgaranti: | Livstid i private boliger |
| Fas: | Ja, 2 sider |
| Kliksystem: | Ja |
| Gulvvarme: | Ja |
| Pakkeindhold: | 2,750 m2 |
| Andet: | Støjdæmpende og varmt - Behagelig gangkomfort - Høj modstandskraft mod fugt og vand - Børne- og kæledyrsvenligt |
| Varenr.: | 168 50 LVRE 2556 (1156) |
| Vigtigt: | Bestiller du en vareprøve skal du være opmærksom på, at du kun modtager et lille udsnit af gulvet, der giver dig mulighed for at se gulvets udseende og bedømme kvaliteten. Du modtager ikke et helt gulvbræt. Du kan max bestille 3 prøver af samme vare. Bestiller du flere vil du kun få tilsendt (og betale for) 3 prøver. |
Beskrivelse
Når du vælger et Coretec Naturals-gulv, behøver du aldrig gå på kompromis. Dette vinylgulv er skabt til en aktiv livsstil, hvor både funktionalitet, komfort og design er i højsædet. Med sit varme, naturlige trælook og klassiske plankeformat med 2-siders fas, får du et gulv, der tilfører rummet dybde og en indbydende atmosfære.
Coretec Naturals Sorrel er udviklet til at modstå hverdagens brug og egner sig til både opholdsrum, køkken og entré. Den slidstærke overflade gør gulvet modstandsdygtigt over for daglig brug.
Den praktiske korkbagside giver en behagelig gangkomfort og reducerer trinlyd, hvilket bidrager til et roligt indeklima. Det indbyggede kliksystem gør gulvet nemt og hurtigt at installere, helt uden brug af lim eller søm.
Gulvet er i slidklasse 33 og er velegnet til både private hjem og erhverv.
Til dette gulv passer:
Til rengøring anbefaler FlotteGulve.dk
Til daglig rengøring Trip Trap Vinyl-, Laminat- og laksæbe
Til pleje Trip Trap Vinyl-, Laminat- og Lakpleje.
