| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Udseende: | Naturals Lumber |
| Overflade: | Vinyl |
| Tykkelse: | 8 mm |
| Bredde: | 182 mm |
| Længde: | 1.220 mm |
| Beskrivelse: | Kompromisløst gulv med slidstyrke og holdbarhed i topklasse |
| Slidklasse: | 33 |
| Slidgaranti: | Livstid i private boliger |
| Fas: | Nej |
| Kliksystem: | Ja |
| Gulvvarme: | Ja |
| Pakkeindhold: | 2,660 m2 |
| Andet: | Støjdæmpende og varmt - Behagelig gangkomfort - Høj modstandskraft mod fugt og vand - Børne- og kæledyrsvenligt |
| Varenr.: | 168 50 LVP 804 (1157) |
| Vigtigt: | Bestiller du en vareprøve skal du være opmærksom på, at du kun modtager et lille udsnit af gulvet, der giver dig mulighed for at se gulvets udseende og bedømme kvaliteten. Du modtager ikke et helt gulvbræt. Du kan max bestille 3 prøver af samme vare. Bestiller du flere vil du kun få tilsendt (og betale for) 3 prøver. |
Beskrivelse
Coretec Naturals-serien byder på gulve, hvor funktionalitet og design er i højsædet. Lumber har et varmt, rustikt trælook med tydelige knaster og markante åretegninger, der giver rummet et levende udtryk.
Coretec Naturals Lumber er udviklet til at modstå hverdagens brug og fungerer godt i både hyggelige stuer, køkkener og entréer. Den slidstærke overflade gør gulvet modstandsdygtigt over for hverdagens strabadser.
Den integrerede korkbagside giver en behagelig gangkomfort og reducerer trinlyd, hvilket bidrager til et roligt indeklima. Det indbyggede kliksystem gør gulvet nemt og hurtigt at installere, helt uden brug af lim eller søm.
Gulvet er i slidklasse 33 og er velegnet til både private hjem og erhverv.
Til dette gulv passer:
Til rengøring anbefaler FlotteGulve.dk
Til daglig rengøring Trip Trap Vinyl-, Laminat- og laksæbe
Til pleje Trip Trap Vinyl-, Laminat- og Lakpleje.
