| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Udseende: | Naturals Forest |
| Overflade: | Vinyl |
| Tykkelse: | 8 mm |
| Bredde: | 182 mm |
| Længde: | 1.220 mm |
| Beskrivelse: | Kompromisløst gulv med slidstyrke og holdbarhed i topklasse |
| Slidklasse: | 33 |
| Slidgaranti: | Livstid i private boliger |
| Fas: | Nej |
| Kliksystem: | Ja |
| Gulvvarme: | Ja |
| Pakkeindhold: | 2,660 m2 |
| Andet: | Støjdæmpende og varmt - Behagelig gangkomfort - Høj modstandskraft mod fugt og vand - Børne- og kæledyrsvenligt |
| Varenr.: | 168 50 LVP 806 (1158) |
| Vigtigt: | Bestiller du en vareprøve skal du være opmærksom på, at du kun modtager et lille udsnit af gulvet, der giver dig mulighed for at se gulvets udseende og bedømme kvaliteten. Du modtager ikke et helt gulvbræt. Du kan max bestille 3 prøver af samme vare. Bestiller du flere vil du kun få tilsendt (og betale for) 3 prøver. |
Beskrivelse
Et Coretec Naturals-gulv er udviklet til dig, der ønsker et gulv, hvor design, komfort og holdbarhed går hånd i hånd. Forest har et lyst trælook med naturlige nuancer og fine detaljer, som giver rummet et roligt og indbydende udtryk.
Coretec Naturals Forest er opbygget til at klare en aktiv hverdag og fungerer lige godt i stue, køkken og entré. Den slidstærke konstruktion gør gulvet modstandsdygtigt over for daglig brug.
Den integrerede korkbagside fungerer som et indbygget underlag, der sikrer en behagelig gangkomfort og reducerer trinlyd. Samtidig gør det brugervenlige kliksystem installationen hurtig og enkel - helt uden brug af lim eller søm.
Gulvet er i slidklasse 33 og egner sig til både private hjem og erhverv.
Til dette gulv passer:
Til rengøring anbefaler FlotteGulve.dk
Til daglig rengøring Trip Trap Vinyl-, Laminat- og laksæbe
Til pleje Trip Trap Vinyl-, Laminat- og Lakpleje.
