| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Udseende: | Naturals Meadow |
| Overflade: | Vinyl |
| Tykkelse: | 8 mm |
| Bredde: | 182 mm |
| Længde: | 1.220 mm |
| Beskrivelse: | Kompromisløst gulv med slidstyrke og holdbarhed i topklasse |
| Slidklasse: | 33 |
| Slidgaranti: | Livstid i private boliger |
| Fas: | Nej |
| Kliksystem: | Ja |
| Gulvvarme: | Ja |
| Pakkeindhold: | 2,660 m2 |
| Andet: | Støjdæmpende og varmt - Behagelig gangkomfort - Høj modstandskraft mod fugt og vand - Børne- og kæledyrsvenligt |
| Varenr.: | 168 50 LVP 807 (1159) |
| Vigtigt: | Bestiller du en vareprøve skal du være opmærksom på, at du kun modtager et lille udsnit af gulvet, der giver dig mulighed for at se gulvets udseende og bedømme kvaliteten. Du modtager ikke et helt gulvbræt. Du kan max bestille 3 prøver af samme vare. Bestiller du flere vil du kun få tilsendt (og betale for) 3 prøver. |
Beskrivelse
Coretec Naturals Meadow er et vinylgulv, der kombinerer et roligt design med praktiske egenskaber til hverdagen. Det lyse trælook har en let varm tone og fine åretegninger, som tilfører rummet en behagelig og afslappet stemning.
Vinylgulvet er udviklet til at kunne følge med i en aktiv hverdag og egner sig til alt fra opholdsrum til køkken og entré. Den slidstærke overflade beskytter mod daglig brug og bidrager til at holde gulvet pænt over tid.
Den integrerede korkbagside fungerer som et indbygget underlag, der giver en blød gangkomfort og hjælper med at reducere trinlyd. Med det smarte kliksystem kan gulvet lægges hurtigt og uden brug af lim eller søm.
Gulvet er i slidklasse 33 og kan anvendes i både private hjem og erhverv.
Til dette gulv passer:
Til rengøring anbefaler FlotteGulve.dk
Til daglig rengøring Trip Trap Vinyl-, Laminat- og laksæbe
Til pleje Trip Trap Vinyl-, Laminat- og Lakpleje.
