| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Udseende: | Naturals Acorn |
| Overflade: | Vinyl |
| Tykkelse: | 8 mm |
| Bredde: | 182 mm |
| Længde: | 1.220 mm |
| Beskrivelse: | Kompromisløst gulv med slidstyrke og holdbarhed i topklasse |
| Slidklasse: | 33 |
| Slidgaranti: | Livstid i private boliger |
| Fas: | Ja, 4 sider |
| Kliksystem: | Ja |
| Gulvvarme: | Ja |
| Pakkeindhold: | 2,660 m2 |
| Andet: | Støjdæmpende og varmt - Behagelig gangkomfort - Høj modstandskraft mod fugt og vand - Børne- og kæledyrsvenligt |
| Varenr.: | 168 50 LVPE 854 (1161) |
| Vigtigt: | Bestiller du en vareprøve skal du være opmærksom på, at du kun modtager et lille udsnit af gulvet, der giver dig mulighed for at se gulvets udseende og bedømme kvaliteten. Du modtager ikke et helt gulvbræt. Du kan max bestille 3 prøver af samme vare. Bestiller du flere vil du kun få tilsendt (og betale for) 3 prøver. |
Beskrivelse
Når du vælger et Coretec Naturals-gulv, får du en løsning, hvor funktionalitet, komfort og design går op i en højere enhed. Acorn har et trælook i fine nuancer, der tilfører rummet dybde og en indbydende atmosfære. Det klassiske plankeformat med 4-siders fas fremhæver det klassiske look.
Coretec Naturals Acorn er konstrueret med en slidstærk opbygning, der gør gulvet velegnet til både opholdsrum, køkken og entré. Overfladen er modstandsdygtig over for hverdagens brug og hjælper med at bevare gulvets flotte udseende over tid.
Den integrerede korkbagside fungerer som et indbygget underlag, der giver en behagelig gangkomfort og reducerer trinlyd. Samtidig gør det brugervenlige kliksystem gulvet hurtigt og nemt at installere - helt uden brug af lim eller søm.
Gulvet er i slidklasse 33 og egner sig til både private hjem og erhverv.
Til dette gulv passer:
Til rengøring anbefaler FlotteGulve.dk
Til daglig rengøring Trip Trap Vinyl-, Laminat- og laksæbe
Til pleje Trip Trap Vinyl-, Laminat- og Lakpleje.
