| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Udseende: | Naturals Haze |
| Overflade: | Vinyl |
| Tykkelse: | 8 mm |
| Bredde: | 182 mm |
| Længde: | 1.220 mm |
| Beskrivelse: | Kompromisløst gulv med slidstyrke og holdbarhed i topklasse |
| Slidklasse: | 33 |
| Slidgaranti: | Livstid i private boliger |
| Fas: | Ja, 4 sider |
| Kliksystem: | Ja |
| Gulvvarme: | Ja |
| Pakkeindhold: | 2,660 m2 |
| Andet: | Støjdæmpende og varmt - Behagelig gangkomfort - Høj modstandskraft mod fugt og vand - Børne- og kæledyrsvenligt |
| Varenr.: | 168 50 LVPE 855 (1162) |
| Vigtigt: | Bestiller du en vareprøve skal du være opmærksom på, at du kun modtager et lille udsnit af gulvet, der giver dig mulighed for at se gulvets udseende og bedømme kvaliteten. Du modtager ikke et helt gulvbræt. Du kan max bestille 3 prøver af samme vare. Bestiller du flere vil du kun få tilsendt (og betale for) 3 prøver. |
Beskrivelse
Coretec Naturals Haze er et vinylgulv, der balancerer et moderne udtryk med praktiske egenskaber til en aktiv hverdag. Den lyse farve med let kølige undertoner giver rummet en rolig og luftig fornemmelse. Plankeformatet med 4-siders fas understreger det enkle, klassiske look og skaber en harmonisk sammenhæng i rummet.
Gulvet er udviklet til daglig brug i hjemmets mest benyttede rum og fungerer godt i både stue, køkken og entré. Den robuste og slidstærke overflade beskytter mod hverdagens strabadser og gør det nemt at holde gulvet pænt over tid.
Med den integrerede korkbagside får du en behagelig gangkomfort og en støjdæmpende effekt, der bidrager til et roligt indeklima. Det smarte kliksystem gør installationen enkel og hurtig - helt uden brug af lim eller søm.
Vinylgulvet er i slidklasse 33 og egner sig til både private boliger og erhverv.
Til dette gulv passer:
Til rengøring anbefaler FlotteGulve.dk
Til daglig rengøring Trip Trap Vinyl-, Laminat- og laksæbe
Til pleje Trip Trap Vinyl-, Laminat- og Lakpleje.
