| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Udseende: | Naturals Bark |
| Overflade: | Vinyl |
| Tykkelse: | 8 mm |
| Bredde: | 182 mm |
| Længde: | 1.220 mm |
| Beskrivelse: | Kompromisløst gulv med slidstyrke og holdbarhed i topklasse |
| Slidklasse: | 33 |
| Slidgaranti: | Livstid i private boliger |
| Fas: | Ja, 4 sider |
| Kliksystem: | Ja |
| Gulvvarme: | Ja |
| Pakkeindhold: | 2,660 m2 |
| Andet: | Støjdæmpende og varmt - Behagelig gangkomfort - Høj modstandskraft mod fugt og vand - Børne- og kæledyrsvenligt |
| Varenr.: | 168 50 LVPE 856 (1163) |
| Vigtigt: | Bestiller du en vareprøve skal du være opmærksom på, at du kun modtager et lille udsnit af gulvet, der giver dig mulighed for at se gulvets udseende og bedømme kvaliteten. Du modtager ikke et helt gulvbræt. Du kan max bestille 3 prøver af samme vare. Bestiller du flere vil du kun få tilsendt (og betale for) 3 prøver. |
Beskrivelse
Coretec Naturals Bark er et praktisk vinylgulv med et dybt og karakterfuldt udtryk. De markante åretegninger giver gulvet en rå og autentisk følelse, mens plankeformatet med 4-siders fas skaber en rolig balance og en klassisk ramme i rummet.
Gulvet er udviklet til daglig brug i hjemmets mest travle rum og fungerer godt i både stue, køkken og entré. Den slidstærke overflade beskytter mod hverdagens aktivitet og bidrager til at holde gulvet pænt over tid.
Den praktiske korkbagside fungerer som et indbygget underlag, der giver en behagelig gangkomfort og en støjdæmpende effekt, som skaber et roligt indeklima. Med kliksystemet lægges gulvet hurtigt og uden brug af lim eller søm.
Vinylgulvet er i slidklasse 33 og kan anvendes i både private hjem og erhverv.
Til dette gulv passer:
Til rengøring anbefaler FlotteGulve.dk
Til daglig rengøring Trip Trap Vinyl-, Laminat- og laksæbe
Til pleje Trip Trap Vinyl-, Laminat- og Lakpleje.
