| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Udseende: | Naturals Barley |
| Overflade: | Vinyl |
| Tykkelse: | 8 mm |
| Bredde: | 151 mm |
| Længde: | 604 mm |
| Beskrivelse: | Kompromisløst gulv med slidstyrke og holdbarhed i topklasse |
| Slidklasse: | 33 |
| Slidgaranti: | Livstid i private boliger |
| Fas: | Nej |
| Kliksystem: | Ja |
| Gulvvarme: | Ja |
| Pakkeindhold: | 2,920 m2 |
| Andet: | Støjdæmpende og varmt - Behagelig gangkomfort - Høj modstandskraft mod fugt og vand - Børne- og kæledyrsvenlig |
| Varenr.: | 168 50 LVRH 2754 (1167) |
| Vigtigt: | Bestiller du en vareprøve skal du være opmærksom på, at du kun modtager et lille udsnit af gulvet, der giver dig mulighed for at se gulvets udseende og bedømme kvaliteten. Du modtager ikke et helt gulvbræt. Du kan max bestille 3 prøver af samme vare. Bestiller du flere vil du kun få tilsendt (og betale for) 3 prøver. |
Beskrivelse
Coretec Naturals Barley i sildeben er et stilrent valg til dig, der ønsker et roligt og harmonisk gulv med et klassisk udtryk. Den lyse nuance og det diskrete spil i overfladen giver rummet en let og indbydende atmosfære.
Coretec Naturals Barley er konstrueret med en slidstærk opbygning, der gør gulvet ideelt til alt fra hyggelige opholdsrum til travle køkkener og entréer. Gulvet er modstandsdygtigt over for hverdagens aktiviteter.
Gulvets korkbagside fungerer som et indbygget underlag, der giver en blød gangkomfort og en støjdæmpende effekt. Med det smarte kliksystem lægges gulvet hurtigt og enkelt, helt uden brug af lim eller søm.
Vinylgulvet er i slidklasse 33 og er egnet til både private boliger og erhverv.
Til dette gulv passer:
Til rengøring anbefaler FlotteGulve.dk
Til daglig rengøring Trip Trap Vinyl-, Laminat- og laksæbe
Til pleje Trip Trap Vinyl-, Laminat- og Lakpleje.
