| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Udseende: | Naturals Juglans |
| Overflade: | Vinyl |
| Tykkelse: | 8 mm |
| Bredde: | 151 mm |
| Længde: | 604 mm |
| Beskrivelse: | Kompromisløst gulv med slidstyrke og holdbarhed i topklasse |
| Slidklasse: | 33 |
| Slidgaranti: | Livstid i private boliger |
| Fas: | Nej |
| Kliksystem: | Ja |
| Gulvvarme: | Ja |
| Pakkeindhold: | 2,920 m2 |
| Andet: | Støjdæmpende og varmt - Behagelig gangkomfort - Høj modstandskraft mod fugt og vand - Børne- og kæledyrsvenlig |
| Varenr.: | 168 50 LVRH 3088 (1168) |
| Vigtigt: | Bestiller du en vareprøve skal du være opmærksom på, at du kun modtager et lille udsnit af gulvet, der giver dig mulighed for at se gulvets udseende og bedømme kvaliteten. Du modtager ikke et helt gulvbræt. Du kan max bestille 3 prøver af samme vare. Bestiller du flere vil du kun få tilsendt (og betale for) 3 prøver. |
Beskrivelse
Coretec Naturals Juglans i sildebensmønster er et moderne vinylgulv lavet til en aktiv hverdag, hvor både funktionalitet, komfort og design er i højsædet. Gulvets mørke nuancer og det levende spil i overfladen giver rummet en naturlig tyngde, som skaber kontrast og personlighed i indretningen.
Gulvet er konstrueret til at modstå hverdagens slid og fungerer godt i både opholdsrum, køkken og entré.
Den integrerede korkbagside fungerer som et indbygget underlag, og sikrer en behagelig gangkomfort og hjælper med at reducere støj. Med det praktiske kliksystem er installationen enkel og hurtig - helt uden brug af lim eller søm.
Vinylgulvet er i slidklasse 33 og er egnet til både private boliger og erhverv.
Til dette gulv passer:
Til rengøring anbefaler FlotteGulve.dk
Til daglig rengøring Trip Trap Vinyl-, Laminat- og laksæbe
Til pleje Trip Trap Vinyl-, Laminat- og Lakpleje.
