| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Udseende: | Naturals Canyon |
| Overflade: | Vinyl |
| Tykkelse: | 8 mm |
| Bredde: | 471 mm |
| Længde: | 915 mm |
| Beskrivelse: | Kompromisløst gulv med slidstyrke og holdbarhed i topklasse |
| Slidklasse: | 33 |
| Slidgaranti: | Livstid i private boliger |
| Fas: | Ja, 4 sider |
| Kliksystem: | Ja |
| Gulvvarme: | Ja |
| Pakkeindhold: | 2,590 m2 |
| Andet: | Støjdæmpende og varmt - Behagelig gangkomfort - Høj modstandskraft mod fugt og vand - Børne- og kæledyrsvenlig |
| Varenr.: | 168 50 LVTE 1906 (1172) |
| Vigtigt: | Bestiller du en vareprøve skal du være opmærksom på, at du kun modtager et lille udsnit af gulvet, der giver dig mulighed for at se gulvets udseende og bedømme kvaliteten. Du modtager ikke et helt gulvbræt. Du kan max bestille 3 prøver af samme vare. Bestiller du flere vil du kun få tilsendt (og betale for) 3 prøver. |
Beskrivelse
Canyon fra Coretec Naturals-serien er et vinylgulv, der forener design med høj komfort og funktionalitet. Den mørke farve og det levende betoninspirerede design tilfører kant og karakter til indretningen.
Gulvet er udviklet til at kunne klare en aktiv hverdag og fungerer godt i alt fra køkken og entré til travle opholdsrum. Den slidstærke overflade gør gulvet modstandsdygtigt over for daglig brug og nemt at holde pænt.
Den integrerede korkbagside fungerer som et indbygget underlag, der giver en blød gangkomfort og en effektiv støjdæmpende effekt. Med det smarte kliksystem er gulvet hurtigt og nemt at installere - uden brug af lim eller søm.
Vinylgulvet er i slidklasse 33 og velegnet til både private hjem og erhverv.
Til dette gulv passer:
Til rengøring anbefaler FlotteGulve.dk
Til daglig rengøring Trip Trap Vinyl-, Laminat- og laksæbe
Til pleje Trip Trap Vinyl-, Laminat- og Lakpleje.
