| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Udseende: | Naturals Jura |
| Overflade: | Vinyl |
| Tykkelse: | 8 mm |
| Bredde: | 471 mm |
| Længde: | 915 mm |
| Beskrivelse: | Kompromisløst gulv med slidstyrke og holdbarhed i topklasse |
| Slidklasse: | 33 |
| Slidgaranti: | Livstid i private boliger |
| Fas: | Ja, 4 sider |
| Kliksystem: | Ja |
| Gulvvarme: | Ja |
| Pakkeindhold: | 2,590 m2 |
| Andet: | Støjdæmpende og varmt - Behagelig gangkomfort - Høj modstandskraft mod fugt og vand - Børne- og kæledyrsvenlig |
| Varenr.: | 168 50 LVTE 1907 (1173) |
| Vigtigt: | Bestiller du en vareprøve skal du være opmærksom på, at du kun modtager et lille udsnit af gulvet, der giver dig mulighed for at se gulvets udseende og bedømme kvaliteten. Du modtager ikke et helt gulvbræt. Du kan max bestille 3 prøver af samme vare. Bestiller du flere vil du kun få tilsendt (og betale for) 3 prøver. |
Beskrivelse
Når du vælger et Coretec Naturals-gulv, behøver du ikke gå på kompromis. Jura er et moderne vinylgulv i fliseformat, hvor funktionalitet, komfort og design går op i en højere enhed.
Gulvet er skabt til en aktiv hverdag og egner sig godt til både entré, køkken og opholdsrum, hvor der stilles krav til både funktion og æstetik. Den slidstærke overflade gør det modstandsdygtigt over for daglig brug.
Den integrerede korkbagside bidrager til en behagelig gangkomfort og dæmper trinlyd, hvilket giver en mere rolig atmosfære i rummet. Med det praktiske kliksystem kan gulvet lægges hurtigt og nemt - uden brug af lim eller søm.
Vinylgulvet er i slidklasse 33 og er velegnet til både private hjem og erhverv.
Til dette gulv passer:
Til rengøring anbefaler FlotteGulve.dk
Til daglig rengøring Trip Trap Vinyl-, Laminat- og laksæbe
Til pleje Trip Trap Vinyl-, Laminat- og Lakpleje.
