| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Udseende: | Naturals Albaron |
| Overflade: | Vinyl |
| Tykkelse: | 8,8 mm |
| Bredde: | 600 mm |
| Længde: | 950 mm |
| Beskrivelse: | Kompromisløst gulv med slidstyrke og holdbarhed i topklasse |
| Slidklasse: | 33 |
| Slidgaranti: | Livstid i private boliger |
| Fas: | Ja, 4 sider |
| Kliksystem: | Ja |
| Gulvvarme: | Ja |
| Pakkeindhold: | 2,280 m2 |
| Andet: | Støjdæmpende og varmt - Behagelig gangkomfort - Høj modstandskraft mod fugt og vand - Børne- og kæledyrsvenlig |
| Varenr.: | 168 50 LVTE 3392 (1174) |
| Vigtigt: | Bestiller du en vareprøve skal du være opmærksom på, at du kun modtager et lille udsnit af gulvet, der giver dig mulighed for at se gulvets udseende og bedømme kvaliteten. Du modtager ikke et helt gulvbræt. Du kan max bestille 3 prøver af samme vare. Bestiller du flere vil du kun få tilsendt (og betale for) 3 prøver. |
Beskrivelse
Med Albaron får du et Coretec Naturals-gulv, hvor æstetik og funktion går op i en højere enhed. Det lyse flisedesign giver rummet et let og åbent udtryk, som føles både moderne og indbydende.
Coretec Naturals Albaron er skabt til at holde til en travl hverdag - uanset om det er i køkken, opholdsrum eller entré. Den slidstærke konstruktion gør gulvet modstandsdygtigt over for daglig brug, samtidig med at det er nemt at holde pænt over tid.
Korkbagsiden er integreret som en naturlig del af opbygningen og bidrager til en mere behagelig gangkomfort og dæmper trinlyd i rummet. Installationen klares nemt med det brugervenlige kliksystem, som gør det muligt at lægge gulvet hurtigt og enkelt - helt uden lim eller søm.
Vinylgulvet er i slidklasse 33 og egner sig til både private hjem og erhverv.
Til dette gulv passer:
Til rengøring anbefaler FlotteGulve.dk
Til daglig rengøring Trip Trap Vinyl-, Laminat- og laksæbe
Til pleje Trip Trap Vinyl-, Laminat- og Lakpleje.
