| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Udseende: | Naturals Algar |
| Overflade: | Vinyl |
| Tykkelse: | 8,8 mm |
| Bredde: | 600 mm |
| Længde: | 950 mm |
| Beskrivelse: | Kompromisløst gulv med slidstyrke og holdbarhed i topklasse |
| Slidklasse: | 33 |
| Slidgaranti: | Livstid i private boliger |
| Fas: | Ja, 4 sider |
| Kliksystem: | Ja |
| Gulvvarme: | Ja |
| Pakkeindhold: | 2,280 m2 |
| Andet: | Støjdæmpende og varmt - Behagelig gangkomfort - Høj modstandskraft mod fugt og vand - Børne- og kæledyrsvenlig |
| Varenr.: | 168 50 LVTE 3396 (1176) |
| Vigtigt: | Bestiller du en vareprøve skal du være opmærksom på, at du kun modtager et lille udsnit af gulvet, der giver dig mulighed for at se gulvets udseende og bedømme kvaliteten. Du modtager ikke et helt gulvbræt. Du kan max bestille 3 prøver af samme vare. Bestiller du flere vil du kun få tilsendt (og betale for) 3 prøver. |
Beskrivelse
Når du vælger et Coretec Naturals-gulv, får du en løsning, hvor design, komfort og funktionalitet smelter sammen. Algar er et vinylgulv i fliseformat med 4 siders fas og en mørk grå overflade.
Coretec Naturals Algar er udviklet til at kunne holde til hverdagens belastning og egner sig godt til alt fra køkken og entré til større opholdsrum. Overfladen er slidstærk og praktisk, hvilket gør gulvet nemt at holde over tid.
Den integrerede korkbagside giver en mere behagelig gangkomfort og hjælper samtidig med at dæmpe lydniveauet i rummet. Med det smarte kliksystem kan gulvet lægges hurtigt og effektivt - helt uden brug af lim eller søm.
Vinylgulvet er i slidklasse 33 og velegnet til både private hjem og erhverv.
Til dette gulv passer:
Til rengøring anbefaler FlotteGulve.dk
Til daglig rengøring Trip Trap Vinyl-, Laminat- og laksæbe
Til pleje Trip Trap Vinyl-, Laminat- og Lakpleje.
