| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Udseende: | Naturals Berner |
| Overflade: | Vinyl |
| Tykkelse: | 8,8 mm |
| Bredde: | 600 mm |
| Længde: | 950 mm |
| Beskrivelse: | Kompromisløst gulv med slidstyrke og holdbarhed i topklasse |
| Slidklasse: | 33 |
| Slidgaranti: | Livstid i private boliger |
| Fas: | Ja, 4 sider |
| Kliksystem: | Ja |
| Gulvvarme: | Ja |
| Pakkeindhold: | 2,280 m2 |
| Andet: | Støjdæmpende og varmt - Behagelig gangkomfort - Høj modstandskraft mod fugt og vand - Børne- og kæledyrsvenlig |
| Varenr.: | 168 50 LVTE 3399 (1177) |
| Vigtigt: | Bestiller du en vareprøve skal du være opmærksom på, at du kun modtager et lille udsnit af gulvet, der giver dig mulighed for at se gulvets udseende og bedømme kvaliteten. Du modtager ikke et helt gulvbræt. Du kan max bestille 3 prøver af samme vare. Bestiller du flere vil du kun få tilsendt (og betale for) 3 prøver. |
Beskrivelse
Når du vælger et Coretec Naturals-gulv, får du en løsning, hvor design og komfort smelter sammen. Berner er et vinylgulv i fliseformat med et mørkt, steninspireret udtryk, der tilfører rummet tyngde.
Coretec Naturals Berner er udviklet til at kunne klare en aktiv hverdag og fungerer godt i alt fra køkken og entré til større opholdsrum. Den slidstærke overflade gør gulvet modstandsdygtigt over for daglig brug.
Den integrerede korkbagside bidrager til en mere behagelig gangkomfort og hjælper med at dæmpe trinlyd, hvilket giver en roligere atmosfære i rummet. Med det smarte kliksystem kan gulvet lægges hurtigt og enkelt uden brug af lim eller søm.
Vinylgulvet er i slidklasse 33 og egnet til både private hjem og erhverv.
Til dette gulv passer:
Til rengøring anbefaler FlotteGulve.dk
Til daglig rengøring Trip Trap Vinyl-, Laminat- og laksæbe
Til pleje Trip Trap Vinyl-, Laminat- og Lakpleje.
