Varen kan ses i butikken i: |
Ikast |
| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Udseende: | Planum Classic 55 - Natural Oak |
| Overflade: | Vinyl |
| Tykkelse: | 2,5 mm |
| Bredde: | 95 mm |
| Længde: | 380 mm |
| Slidklasse: | 33/42 |
| Slidgaranti: | 25 år |
| Fas: | Ja, 4 sider |
| Kliksystem: | Nej - Gulvet skal fuldlimes til undergulvet |
| Gulvvarme: | Ja |
| Pakkeindhold: | 2,59 m2 |
| Andet: | Indoor Air Comfort Gold certificeret |
| Varenr.: | 25 9725 55 2035 (42) |
| Vigtigt: | Bestiller du en vareprøve skal du være opmærksom på, at du kun modtager et lille udsnit af gulvet, der giver dig mulighed for at se gulvets udseende og bedømme kvaliteten. Du modtager ikke et helt gulvbræt. Du kan max bestille 3 prøver af samme vare. Bestiller du flere vil du kun få tilsendt (og betale for) 3 prøver. |
Beskrivelse
Denne flotte LVT vinyl har et naturtro og vellignende trælook, inspireret af klassisk eg i en naturlig nuance. Gulvet er i stavformat og kan lægges i det elegante sildebensmønster, som tilfører rummet et stilrent og tidløst udtryk.
På trods af en tykkelse på kun 2,5 mm er gulvet yderst slidstærkt og velegnet til både private hjem og forskellige erhvervsområder med høj trafik.
Da gulvet fuldlimes til undergulvet, opnås en meget lav trommelyd, hvilket giver en mere rolig akustik i rummet. Samtidig har gulvet en trinlydsdæmpning på 4 dB.
Planum Classic 55 er Indoor Air Comfort Gold certificeret.
Til rengøring anbefaler FlotteGulve.dk
Til daglig rengøring Trip Trap Vinyl-, Laminat- og laksæbe
Til pleje Trip Trap Vinyl-, Laminat- og Lakpleje.
