Varen kan ses i butikken i: |
Ikast |
| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Udseende: | Planum Classic 55 - Smoked Oak |
| Overflade: | Vinyl |
| Tykkelse: | 2,5 mm |
| Bredde: | 95 mm |
| Længde: | 380 mm |
| Slidklasse: | 33/42 |
| Slidgaranti: | 25 år |
| Fas: | Ja, 4 sider |
| Kliksystem: | Nej - Gulvet skal fuldlimes til undergulvet |
| Gulvvarme: | Ja |
| Pakkeindhold: | 2,59 m2 |
| Andet: | Indoor Air Comfort Gold certificeret |
| Varenr.: | 25 9725 55 2012 (87) |
| Vigtigt: | Bestiller du en vareprøve skal du være opmærksom på, at du kun modtager et lille udsnit af gulvet, der giver dig mulighed for at se gulvets udseende og bedømme kvaliteten. Du modtager ikke et helt gulvbræt. Du kan max bestille 3 prøver af samme vare. Bestiller du flere vil du kun få tilsendt (og betale for) 3 prøver. |
Beskrivelse
Denne fine LVT vinyl har et dybt og naturtro trælook, inspireret af røget eg i en varm og karakterfuld nuance. Gulvet er i stavformat og kan lægges i det elegante sildebensmønster, som giver rummet et elegant og tidløst udtryk.
Med en tykkelse på 2,5 mm får du et gulv, der trods sin slanke profil er yderst slidstærkt og egner sig til både private hjem og erhvervsområder med høj trafik.
Da gulvet fuldlimes til undergulvet, opnås en meget lav trommelyd, hvilket skaber en behagelig og rolig akustik. Samtidig har gulvet en trinlydsdæmpning på 4 dB.
Planum Classic 55 Smoked Oak er Indoor Air Comfort Gold certificeret.
Til rengøring anbefaler FlotteGulve.dk
Til daglig rengøring Trip Trap Vinyl-, Laminat- og laksæbe
Til pleje Trip Trap Vinyl-, Laminat- og Lakpleje.
