| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Udseende: | Planum Classic 55 - Antique Green |
| Overflade: | Vinyl |
| Tykkelse: | 2,5 mm |
| Bredde: | 457 mm |
| Længde: | 914 mm |
| Slidklasse: | 33/42 |
| Slidgaranti: | 25 år |
| Fas: | Ja, 4 sider |
| Kliksystem: | Nej, gulvet skal fuldlimes |
| Gulvvarme: | Ja |
| Pakkeindhold: | 4,17 m2 |
| Andet: | Indoor Air Comfort Gold certificeret |
| Varenr.: | 25 9725 55 0104 (347) |
| Vigtigt: | Bestiller du en vareprøve skal du være opmærksom på, at du kun modtager et lille udsnit af gulvet, der giver dig mulighed for at se gulvets udseende og bedømme kvaliteten. Du modtager ikke et helt gulvbræt. Du kan max bestille 3 prøver af samme vare. Bestiller du flere vil du kun få tilsendt (og betale for) 3 prøver. |
Beskrivelse
Denne LVT vinylflise har et roligt og moderne betonlook i en smuk grøn nuance, som giver rummet et afdæmpet og stilrent udtryk med et diskret spil i overfladen.
Gulvet er Indoor Air Comfort Gold certificeret og bidrager til et sundt og behageligt indeklima, samtidig med at det er fri for phtalater.
Planum Classic 55 Antique Green er trinlydsdæmpende op til 4 dB og har en høj slidstyrke, hvilket gør det velegnet til både private boliger og erhverv med høj daglig belastning.
Til rengøring anbefaler FlotteGulve.dk
Til daglig rengøring Trip Trap Vinyl-, Laminat- og laksæbe
Til pleje Trip Trap Vinyl-, Laminat- og Lakpleje.
