| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Udseende: | Planum Classic 55 - Dusty Teracotta |
| Overflade: | Vinyl |
| Tykkelse: | 2,5 mm |
| Bredde: | 457 mm |
| Længde: | 914 mm |
| Slidklasse: | 33/42 |
| Slidgaranti: | 25 år |
| Fas: | Ja, 4 sider |
| Kliksystem: | Nej, gulvet skal fuldlimes |
| Gulvvarme: | Ja |
| Pakkeindhold: | 4,17 m2 |
| Andet: | Indoor Air Comfort Gold certificeret |
| Varenr.: | 25 9725 55 0103 (505) |
| Vigtigt: | Bestiller du en vareprøve skal du være opmærksom på, at du kun modtager et lille udsnit af gulvet, der giver dig mulighed for at se gulvets udseende og bedømme kvaliteten. Du modtager ikke et helt gulvbræt. Du kan max bestille 3 prøver af samme vare. Bestiller du flere vil du kun få tilsendt (og betale for) 3 prøver. |
Beskrivelse
Denne LVT vinylflise har et varmt betonlook i en støvet terracotta nuance, som tilfører rummet en indbydende og karakterfuld base med et roligt spil i overfladen.
Planum Classic 55 Dusty Terracotta fuldklæbes til undergulvet, hvilket skaber en meget lav trommelyd.
Gulvet er desuden trinlydsdæmpende op til 4 dB og har en høj slidstyrke, hvilket gør det velegnet til både private boliger og forskellige erhvervsmål.
Gulvet er Indoor Air Comfort Gold certificeret og bidrager til et sundt indeklima. Samtidig er det fri for phtalater.
Til rengøring anbefaler FlotteGulve.dk
Til daglig rengøring Trip Trap Vinyl-, Laminat- og laksæbe
Til pleje Trip Trap Vinyl-, Laminat- og Lakpleje.
