| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Udseende: | Planum Classic 55 - Ivory Sand |
| Overflade: | Vinyl |
| Tykkelse: | 2,5 mm |
| Bredde: | 457 mm |
| Længde: | 914 mm |
| Slidklasse: | 33/42 |
| Slidgaranti: | 25 år |
| Fas: | Ja, 4 sider |
| Kliksystem: | Nej, gulvet skal fuldlimes |
| Gulvvarme: | Ja |
| Pakkeindhold: | 4,17 m2 |
| Andet: | Indoor Air Comfort Gold certificeret |
| Varenr.: | 25 9725 55 0101 (519) |
| Vigtigt: | Bestiller du en vareprøve skal du være opmærksom på, at du kun modtager et lille udsnit af gulvet, der giver dig mulighed for at se gulvets udseende og bedømme kvaliteten. Du modtager ikke et helt gulvbræt. Du kan max bestille 3 prøver af samme vare. Bestiller du flere vil du kun få tilsendt (og betale for) 3 prøver. |
Beskrivelse
Denne LVT vinylflise har et lyst og roligt betonlook i en blød sandfarvet nuance, som skaber en let og harmonisk base i rummet.
Planum Classic 55 Ivory Sand fuldklæbes til undergulvet, hvilket reducerer trommelyd markant.
Gulvet er desuden trinlydsdæmpende op til 4 dB og har en høj slidstyrke, hvilket gør det velegnet til både private boliger og forskellige erhvervsmål med høj trafik.
Gulvet er Indoor Air Comfort Gold certificeret og bidrager til et sundt indeklima. Samtidig er det fri for phtalater.
Til rengøring anbefaler FlotteGulve.dk
Til daglig rengøring Trip Trap Vinyl-, Laminat- og laksæbe
Til pleje Trip Trap Vinyl-, Laminat- og Lakpleje.
