| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Udseende: | Planum Classic 55 - Steel Blue |
| Overflade: | Vinyl |
| Tykkelse: | 2,5 mm |
| Bredde: | 457 mm |
| Længde: | 914 mm |
| Slidklasse: | 33/42 |
| Slidgaranti: | 25 år |
| Fas: | Ja, 4 sider |
| Kliksystem: | Nej, gulvet skal fuldlimes |
| Gulvvarme: | Ja |
| Pakkeindhold: | 4,17 m2 |
| Andet: | Indoor Air Comfort Gold certificeret |
| Varenr.: | 25 9725 55 0106 (1180) |
| Vigtigt: | Bestiller du en vareprøve skal du være opmærksom på, at du kun modtager et lille udsnit af gulvet, der giver dig mulighed for at se gulvets udseende og bedømme kvaliteten. Du modtager ikke et helt gulvbræt. Du kan max bestille 3 prøver af samme vare. Bestiller du flere vil du kun få tilsendt (og betale for) 3 prøver. |
Beskrivelse
Denne LVT vinylflise har et moderne betonlook i en fin stålblå nuance, som tilfører rummet et stilrent og markant udtryk.
Planum Classic 55 Steel Blue fuldklæbes til undergulvet, hvilket giver en gulvflade med minimal trommelyd.
En trinlydsdæmpning på op til 4 dB bidrager til øget komfort, mens den høje slidstyrke gør gulvet til et oplagt valg i både hjemmet og områder med høj daglig belastning.
Gulvet er Indoor Air Comfort Gold certificeret, hvilket understøtter et godt og behageligt indeklima, og samtidig er det fri for phtalater.
Til rengøring anbefaler FlotteGulve.dk
Til daglig rengøring Trip Trap Vinyl-, Laminat- og laksæbe
Til pleje Trip Trap Vinyl-, Laminat- og Lakpleje.
