| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Udseende: | Planum Classic 55 - Warm Clay |
| Overflade: | Vinyl |
| Tykkelse: | 2,5 mm |
| Bredde: | 457 mm |
| Længde: | 914 mm |
| Slidklasse: | 33/42 |
| Slidgaranti: | 25 år |
| Fas: | Ja, 4 sider |
| Kliksystem: | Nej, gulvet skal fuldlimes |
| Gulvvarme: | Ja |
| Pakkeindhold: | 4,17 m2 |
| Andet: | Indoor Air Comfort Gold certificeret |
| Varenr.: | 25 9725 55 0102 (1181) |
| Vigtigt: | Bestiller du en vareprøve skal du være opmærksom på, at du kun modtager et lille udsnit af gulvet, der giver dig mulighed for at se gulvets udseende og bedømme kvaliteten. Du modtager ikke et helt gulvbræt. Du kan max bestille 3 prøver af samme vare. Bestiller du flere vil du kun få tilsendt (og betale for) 3 prøver. |
Beskrivelse
Denne LVT vinylflise har et varmt og indbydende betonlook i en blød lerfarvet nuance, som tilfører rummet en rolig og harmonisk base med et let spil i overfladen.
Planum Classic 55 Warm Clay fuldklæbes til undergulvet og giver en gulvflade med minimal trommelyd. Samtidig sikrer en trinlydsdæmpning på op til 4 dB en mere behagelig akustik, mens den høje slidstyrke gør gulvet velegnet til både private hjem og områder med høj daglig trafik.
Gulvet er Indoor Air Comfort Gold certificeret, hvilket bidrager til et behageligt indeklima, og det er samtidig fremstillet uden phtalater.
Til rengøring anbefaler FlotteGulve.dk
Til daglig rengøring Trip Trap Vinyl-, Laminat- og laksæbe
Til pleje Trip Trap Vinyl-, Laminat- og Lakpleje.
